Umut Bozok’tan Çarpıcı Açıklamalar

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısındaki performansıyla takdirleri toplayan Kasımpaşa’nın başarılı golcüsü Umut Bozok, sezon boyunca attığı gollerle takımını sırtladığı gibi sezonu da gol kralı unvanıyla tamamlamayı başarmıştı. Başarılı golcü Lacivert Beyazlı forma altında attığı gollerle Milli Takım’a kadar yükselmiş ve Uluslar Ligi için toplanan kadroya da çağrılmıştı. Sakatlığı nedeniyle kadrodan çıkarıldıktan sonra Fransa’ya geri dönen golcü oyuncu, canlı yayın ve oyun platformu olarak bilinen Twitch kanalında önemli açıklamalarda bulundu.

Şimdilik Fransa’ya Dönüyorum

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken takımlardan biri olan Kasımpaşa’da bu performansa direkt olarak etki eden isimlerden birisi de Umut Bozok’tu.

25 yaşındaki golcü attığı gollerle sezon boyunca takımına katkı sağlamayı başardı. Bununla birlikte attığı goller aynı zamanda Bozok’u zirveye de taşıdı ve başarılı golcü sezonu gol krallığı unvanıyla da perçinledi.

Öte yandan bu performans sonrası birçok kulübün dikkatini çeken oyuncu ile en çok Galatasaray’ın ilgilendiği yazılmıştı. Sarı Kırmızılı takımın taraftarı da olduğu bilinen Umut Bozok ile alakalı olarak Sarı Kırmızılı ekipte belirlenecek yeni yönetimin karar vereceği ifade edilmişti.

Bu konu ve diğer konularla alakalı değerlendirmelerde bulunan Kasımpaşa’nın golcüsü, İstanbul temsilcisindeki sözleşmesinin 1 yıllık olduğunu ve şimdilik Fransız temsilcisi Lorient’e geri döndüğünü dile getirdi.

Galatasaray konusunda gündemde ciddi bir şey olmadığını ifade eden Bozok’un bu ifadeleri her iki camianın taraftarları adına da kafa karıştıracak gibi görünüyor.

Süper Lig Değerlendirmeleri

Öte yandan Umut Bozok kendisine sorulan isimlerle alakalı da net olarak yorumlar yaptı. Antalyaspor’un başarılı Teknik Direktörü Nuri Şahin’i çok beğendiğini ifade eden başarılı golcü, Şahin’in inanılmaz bir teknik adam olma potansiyeli taşıdığını ve büyük takımlara uğramadan Avrupa’ya gidebilecek kabiliyette olduğunu savundu.

Hatırlanacağı üzere Antalyaspor sezonun ilk haftalarında o dönem aktif futbolcusu olan Nuri Şahin’i radikal bir karar alarak teknik sorumlu olarak göreve getirmişti. Antalya temsilcisi tıpkı Kasımpaşa gibi ligin ikinci yarısına damga vuran ekiplerden biri oldu ve bu başarıda Nuri Şahin iyiden iyiye öne çıktı.

Bununla birlikte Umut Bozok’un övmelere doyamadığı bir diğer isim de Beşiktaş’ın başarılı kanat oyuncusu Rachid Ghezzal’dı. Yıldız oyuncunun kendisinin de yakın arkadaşı olduğunu dile getiren Umut Bozok, Ghezzal’ın inanılmaz bir yeteneğe sahip olduğunu ve sol ayağıyla yapabileceklerinin de sınırı olmadığını ifade etti.

Tüm bunlarla birlikte Umut Bozok’un açıklamalarındaki en net kısım kuşkusuz transferlerle alakalı olan kısımdı. Bu bağlamda Kasımpaşa’ya kapıları kapatmış gibi görünen başarılı oyuncunun gelecek sezon Galatasaray’da forma giymesi bekleniyor ancak Sarı Kırmızılı takım Lorient ile mi yoksa Paşa ile mi görüşecek bu durum belirsizliğini koruyor.

Oysa Kasımpaşa’nın oyuncunun bonservisini aldığına dair haberler basında birçok farklı zamanda net şekillerde ifade edilmişti.