Umut Bozok Başkana Bağlı

Bu sezon kiralık olarak Kasımpaşa’ya transfer olan Umut Bozok, attığı goller ve arkadaşlarına yaptığı servislerle takımının en önemli isimlerinden biri haline gelmişti. İkinci devrenin belirli bir döneminde formayı Jackson Muleka’ya kaptıran başarılı golcü buna rağmen sezonu gol kralı olarak tamamlayarak oldukça değerli bir iş ortaya koydu. 25 yaşındaki oyuncuyla birçok oyuncunun ilgilendiği bilinirken, Galatasaray’ın bu adaylar arasında en iddialısı olduğu biliniyor. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı camiada bir başkanlık seçimi heyecanının yaşanıyor olması, bu transferin gerçekleşmesini de adaylardan hangisinin seçileceğine bağlıyor.

Dursun Özbek Gelirse

Bu sezon Süper Lig’in ilk devresinde hiç de iyi olmayan günler geçiren Kasımpaşa, buna rağmen Umut Bozok’un attığı gollerle direncini korumayı denemişti.

Lacivert Beyazlı takımın bir takım haline dahi gelemediği günlerde bireysel yetenekleriyle fark yaratan Umut Bozok, bu bağlamda oldukça değerli bir iş çıkardı ve hocalarına kendisine güvenilebileceğine dair sinyalleri vermiş oldu.

Öte yandan ilk devreyi de dikkat çeken bir gol sayısıyla tamamlayan başarılı golcü, ikinci devreye girilirken formayı Jackson Muleka’ya kaptırmaktan kurtulamadı. Demokratik Kongolu oyuncunun golleri peş peşe sıralamasıyla yedek kulübesinde oturmak zorunda kalan Umut Bozok, buna rağmen sezonun son maçlarında formayı geri aldı ve attığı 20 golle sezonu Gol Kralı olarak tamamladı.

Galatasaraylı olduğu bilinen ve hatta bir dönem Sarı Kırmızılı kulüple de görüştüğü iddia edilen Umut Bozok, artık ciddi bir şekilde Cim-Bom ile yazılıyor. Bununla birlikte oyuncunun transferine dair Kasımpaşa’nın kabul edebileceği bir bonservis bedelini de belirlediği ifade ediliyor.

Ancak bu transferde şu an problemi yaşayan taraf Kasımpaşa değil Galatasaray. Tarihinin en kötü sezonlarından birini geride bırakan Sarı Kırmızılı ekip, bu da yetmezmiş gibi sezonun daha başında seçtiği Burak Elmas’ın yönetimini ibra etmedi ve o günden bu yana seçim gündemi takımı alt üst etti.

Şu an yönetimsel karar olarak takımdan ayrılacak veya takıma transfer edilecek hiçbir oyuncuyla görüşmeme kararı alan Burak Elmas Yönetimi, yeni gelecek yönetimin bu işleri halletmesinin daha sağlıklı olacağını savunuyor.

Galatasaray’da şu an eskiden de başkanlık yapan Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu 2 başkanlık adayı. Bununla birlikte Dursun Özbek’in başkan seçilmesi durumunda ilk olarak Umut Bozok transferini tamamlayacağı iddia ediliyor.

5 Milyon Euro

Öte yandan Kasımpaşa’nın başarılı golcüsünden beklediği bonservis gelirinin en az 5 milyon Euro olduğu basında yer alan ifadeler arasında. Sezon başında satın alma opsiyonlu olarak kiralanan Umut Bozok’un opsiyonu kullanılarak bonservisi de Kasımpaşa’ya geçmişti.

Başarılı golcü bu sezon Kasımpaşa’da tartışmasız en çok fark yaratan oyunculardan biriydi ve birçok takımın onun peşine düşmesi oldukça normal. Bununla birlikte başkanlık seçimini Galatasaraylılar gibi Umut Bozok da takip edecek gibi görünüyor.