Kasımpaşa’ya Eski Yıldızından Kötü Haber

Sezonun ikinci yarısında sergilediği başarılı performansı gelecek sezon daha da yukarılara taşımak isteyen Kasımpaşa, bu bağlamda iyi bir transfer dönemi geçirmeyi hedefliyor. Lacivert Beyazlı ekibin gündeminde birçok isim yer almaya devam ederken, ara transfer döneminde de transfer edilmesi söz konusu olan Ryan Babel ile alakalı haberler şu sıra basını süslüyor. İddialara göre Hollandalı yıldız bir sezon daha Galatasaray’da kalmak istiyor.

Maliyeti ve İsteği Yüksek

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla futbolseverlerin takdirini toplayan Kasımpaşa’da gelecek sezona yönelik hazırlıklar sürüyor. Lacivert Beyazlı ekibin kadrosunda yer alan ve talipleri artan isimler kadar kadroya eklenecek isimlerle alakalı olarak da taraftarda heyecan mevcut.

Bununla birlikte hatırlanacağı üzere ara transfer döneminde gündeme gelen oyunculardan biri olan Ryan Babel, Galatasaray tarafından bırakılmamış ve bu durum eski dostların yaz transfer döneminde bir araya geleceğini düşündürmüştü.

Bu sezon Ryan Donk’u da kadrosuna katarak tecrübesini arttıran Paşa’da Ryan Babel’in de golcülük meziyetlerinden yararlanılabileceği düşünülüyordu. Ancak basında yer alan son haberlere bakıldığı zaman Babel bu konuda artık eskisi gibi düşünmüyor.

Zira oyuncunun bu sezonun bitmesiyle birlikte sona eren sözleşmesini 1 sene daha uzatmak ve Galatasaray’da kalmak istediğine dair ifadeler yer alıyor. Galatasaray bu sezon hiç iyi bir sezon geçirmedi ve Babel de özellikle ilk devrede eleştirilerin odağında yer alan isimlerden birisiydi.

Oyuncunun yüksek maliyeti nedeniyle Hollandalıyı kadrosunda tutmak istemeyen Galatasaray, bununla birlikte eğer Babel maaşında ciddi bir indirime giderse belki o zaman bu ihtimali değerlendirmeye alabilir.

Feghouli De Listede

Öte yandan tıpkı Ryan Babel gibi hem yaşı hem de maliyeti nedeniyle artık kadroda düşünülmeyen isimlerden biri olan Sofiane Feghouli de basında Kasımpaşa için yazılan isimlerden birisi.

Cezayirli oyuncunun durumu Ryan Babel’den biraz daha farklı. Zira basında yer alan haberlere göre oyuncu Galatasaray’dan ayrılmak konusunda herhangi bir problem duymuyor ancak onunla ilgilenen bir İstanbul temsilcisi daha var.

O da bu sezon Emre Belözoğlu yönetiminde oldukça iyi işler çıkartan Başakşehir olarak ifade ediliyor. Feghouli de yüksek maliyetli bir oyuncu olmakla birlikte onun adına işler daha kolay zira Avrupa piyasasında daha hâlâ pazarı olan oyunculardan biri.

Tüm bunlarla birlikte bu iddiaların şu an hâlâ daha iddia olduğunu da belirtmeden geçmemek gerek. İki isimle net olan tek durum oyuncuların sözleşmesinin sona ereceği. Ancak oyuncuların biri veya her ikisi de Galatasaray’dan ayrılacak gibi görünüyor.

Kasımpaşa’da bu transfer dönemi gerçekten çok hareketli geçecek gibi görünüyor. Lacivert Beyazlı ekip bu sezon transfer konusunda iyi işler çıkardı ve taraftarının bu bağlamda güvenini kazandı. Bakalım gelecek sezon da aynı şekilde mutlu olunabilecek mi?