Eren Elmalı’nın Yeni Adresi Belli Oldu

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran Kasımpaşa, bu başarılı performansta genç sol beki Eren Elmalı’nın da oldukça katkısını görmüştü. 21 yaşındaki sol bek yerli bir oyuncu olması ve fazla yetişmeyen bir bölgede yetişmiş olması sayesinde diğer takımların da bir hayli ilgisini çekerken devleri peşine takmayı bilmişti. Basında yer alan haberlere göre Süper Lig’in son şampiyonu Trabzonspor, Kasımpaşa ile anlaşmayı sağladı ve şimdi oyuncunun temsilcisiyle görüşmelere başladı.

Taraflar Arası Anlaşma Tamam

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa’da bazı isimler sezon boyunca sergiledikleri performanslarla parmak ısırttılar ve birçok kulübü peşine taktılar.

Bu oyunculardan birisi de kuşkusuz Eren Elmalı’ydı. Türkiye’nin en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden biri olan sol bekte sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken 21 yaşındaki oyuncu, sezonun tamamlanmasıyla birlikte birçok büyük kulüp tarafından teklif almaya başladı.

Galatasaray ile adı cılız anılan yetenekli oyuncunun Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında verilecek bir transfer yarışından çıkacak sonuca göre yeni sezondaki formasını göreceği düşünülüyordu. Bununla birlikte basına yansıyan son haberlere göre Trabzonspor Sarı Lacivertli rakibinden daha istekli ve aceleci davrandı.

Kasımpaşa yönetimiyle anlaşmaya varan Bordo Mavili ekip şimdi oyuncunun temsilcisiyle sözleşme detaylarını görüşecek. Eğer bu kısımda da bir problem yaşanmazsa Eren Elmalı 4 milyon Euro karşılığında Trabzonspor’a geçecek.

Eski Oyuncu Geri Geliyor

Öte yandan Ajansspor’un bu iddialarından sonra artık tüm gözler Eren Elmalı ve Trabzonspor arasında yapılacak görüşmelere dönerken, Lacivert Beyazlı ekibin Eren’in gidişinden sonra burayı nasıl kapatacağına dair planı da hazır görünüyor.

İddialara göre Kasımpaşa’nın oyuncusunu gönderdikten sonraki ilk alternatifi Karim Hafez olacak. Eski bir Kasımpaşalı olan Karim Hafez, bu sezon küme düşen Yeni Malatyaspor’da forma giyiyordu. 30 Ocak 2019-30 Ocak 2020 tarihleri arasında Lacivert Beyazlı formayı terleten 26 yaşındaki sol bek, bu sezon Yeni Malatyaspor’a transfer olmuştu.

31 maçta forma giyen Mısırlı oyuncu herhangi bir gol katkısı sunamamıştı. Pek tabii bu durumda Yeni Malatyaspor’un içinde bulunduğu berbat durumun da bir hayli etkisi vardı. Kasımpaşa’da 29 müsabakaya çıkan Karim Hafez bu müsabakalarda 2 kere gol pası verme başarısı göstermişti.

Lacivert Beyazlı ekibin yerli oyuncularının kulüpten ayrılacak olması gerçekten can sıkıcı. Eren Elmalı gibi Umut Bozok ve Doğucan Haspolat gibi isimlerin dek kulüpten ayrılması bekleniyor ve duruma göre Ertuğrul Taşkıran’ın da bu listeye eklenebileceği iddia ediliyor.

Bu kadar ayrılıktan sonra altyapısından başka oyuncular çıkartması da gerekecek olan Kasımpaşa adına gelecek sezonun planlaması kritik önem taşıyor. Bu noktada tüm taraftarların güvendiği durumsa CEO Serkan Reçber ve Teknik Direktör Sami Uğurlu’nun uyumlu bir şekilde çalışabiliyor olmaları.