Kasımpaşa’nın Kalecisi Haber Bekliyor

Yaz transfer dönemi başladı ve sezonun ikinci yarısına damga vuran performansıyla dikkat çeken Kasımpaşa’nın oyuncularına sıcağı sıcağına teklifler gelmeye başladı. Bilhassa Fenerbahçe’nin Paşa’dan oyuncularla ilgilendiği bilinirken bu oyunculara Ertuğrul Taşkıran da eklendi. Yedek kalecisi Berke Özer ile yollarını ayıran Sarı Lacivertli ekip, genç kaleci yerine Ertuğrul’u kadroya eklemeyi hedefliyor.

Değişim Başlasın

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa’da bu durum aynı zamanda oyuncuların da daha da fazla talibi çıkmasını sağladı ve özellikle Fenerbahçe birçok oyuncuyu listesine aldı.

Sarı Lacivertli takım Doğucan Haspolat ve Eren Elmalı konusunda planlamalar yaparken, bu planlara bir de sözleşmesinin sona ermesiyle kulüpten ayrılan Berke Özer’in yerine düşünülen Ertuğrul Taşkıran eklendi.

Fenerbahçe altyapısında yetişen ve burada yetiştikten sonra gönderilen Ertuğrul birçok kulübü gezmesine rağmen bu kulüplerin hepsinde elinden geleni yaptı. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takımın gelecek sezona girerken kesinlikle bir yedek kaleciye ihtiyacı var ve bu bağlamda en uygun isimlerden biri de Ertuğrul’un kendisi.

Tüm bunlarla birlikte Sarı Lacivertli takımın da uzun süreden bu yana kaleci aradığını hatırlamakta fayda var. Bu sezon Altay Bayındır’ın sakatlığı esnasında kaleye geçen Berke Özer hiç beğenilmemiş ve onun yerine bir oyuncu aranmaya başlanmıştı.

Bilhassa Sinan Bolat ismi öne çıkmıştı ancak tecrübeli kaleciyle anlaşma sağlanamadı. Nitekim Sinan Bolat Berke Özer’in de kiralık olarak formasını giydiği Belçika ekibi Westerloo ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Karar Jesus’ta

Öte yandan Fenerbahçe’nin uzun süredir ilgi duymasına rağmen transferlerde hareketsiz kalmasının temel sebeplerinden biri teknik direktör meselesiydi.

Geçici olarak göreve gelen İsmail Kartal ile yola devam edip edilmeyeceği hususunda bir türlü net kararı veremeyen yönetim, Jorge Jesus ile görüşmüştü. Bununla birlikte Jorge Jesus uzun süren görüşmeler neticesinde ikna edilebildi ve Türkiye’ye geldi.

Görüşmelerin başladığı Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirildi ve sonrasında da tecrübeli teknik adamla 1 yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. Başkan Ali Koç’un her iki teknik direktörün de takıma dair raporlarının benzediğini ifade etmesi sonrası artık Ertuğrul konusunda neler yaşanacağı da merak konusu olmuş durumda.

Kasımpaşa tarafındaysa işlerin belirli bir anlamda zorlaştığını kabul etmek gerekiyor. Lacivert Beyazlı takımın oyuncularına pek çok kulüp talip ve bu kadar talip varken oyuncuların kafası bir anda karışabilir.

Bu tehlikeyi yaşamamak adına Serkan Reçber ve Sami Uğurlu’nun çok daha dikkatli davranması gerekiyor. İki başarılı yönetici yakaladıkları uyumla Kasımpaşa‘nın yükselişini sağladılar ancak iş buraya kadar gelmişken buradan sonra tekrar bozulmasın isteniyorsa bazı oyuncuların ya mukabili bulunacak ya da ayrılmalarına engel olunacak.

Birçok devin listesinde olduğu iddia edilen ve bilinen sol bek Eren Elmalı kuşkusuz bir şekilde bu oyunculardan biri.