Kasımpaşa Altay’a Konuk Oluyor

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla fark yaratan Kasımpaşa adına bu güzel günlerin şimdilik sonu geliyor. Lacivert Beyazlı ekip ligin ikinci yarısında oynadığı futbol, gösterdiği gelişim ve oyuncularının ortaya koyduğu performansla gerçekten oldukça etkileyiciydi. Bununla birlikte İstanbul temsilcisi adına sezonun son maçı geldi çattı. Bir dönem küme düşme hattının gediklisi olan Paşa, şimdi küme düşmesi kesinleşen Altay’a konuk olarak 2021/2022 defterini kapatıyor.

Mutlu Veda

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısındaki performansı nedeniyle eleştirilerin odağında olan Kasımpaşa, ikinci yarıda sergilediği performansla inanılmaz bir iş çıkardı ve taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamayı başardı.

Lacivert Beyazlı ekip Sami Uğurlu’yu göreve getirdikten sonra ara transfer döneminde de başarılı hamleler yaptı ve bu sayede önce küme düşme hattından kurtuldu sonra da üst sıralara doğru tırmanışa geçti.

Son olarak Antalyaspor karşısında istediği performanstan uzak kalan Kasımpaşa, bu müsabakada Umut Bozok’un attığı gollere rağmen galip gelmeyi başaramadı ve sahadan 4-2 mağlup ayrıldı. Bununla birlikte İstanbul temsilcisinin ikinci yarıda en çok puan toplayan takımlardan biri olduğu gerçeğini de unutmamak lazım.

Ligin 38’inci ve son haftasında İstanbul dışına çıkan Lacivert Beyazlı ekip, küme düşmekten kurtulamayan ve derin bir krizin içerisinde yer alan Altay’a konuk olacak. İzmir temsilcisinin sahasında oynanacak müsabaka aslında her iki takım adına da ilk yarı ve ikinci yarıdaki performans farklarının bir özeti olarak gösterilebilir nitelikte.

Bununla birlikte Kasımpaşa bu maçtan galip ayrılması durumunda sezonu ilk 10’da tamamlama şansına erişecek. Bir dönem Kasımpaşa küme düşme hattına saplanırken Altay ligin en üst sıralarında yer alıyordu. Şimdiyse Kasımpaşa çok iyi bir konumda ancak Altay küme düşmekten kurtulamadı.

Bu bağlamda dramatik de bir müsabaka olan Altay-Kasımpaşa müsabakası 21 Mayıs Cumartesi günü saat 16’da başlayacak.

Gol Kralı Adayı

Öte yandan bu müsabakada da gol veya goller atması durumunda Kasımpaşa’nın başarılı santraforu Umut Bozok artık gol krallığına erişmiş olacak.

Zira oyuncunun 18 golü bulunuyor ve en yakın rakibi Ayoub El Kaabi ile arasında 2 gollük fark var. Bu bağlamda Altay maçında bir kez daha rakip fileleri sarsması 25 yaşındaki golcü adına bu unvanı garantilemesi anlamına gelebilir.

İkinci devreye damga vuran Jackson Muleka fırtınasına rağmen gol krallığını kaptırmamış olması aslında Umut’un ne kadar başarılı ve istikrarlı bir golcü olduğunu da net bir şekilde ortaya koyuyor. Başarılı golcü Kasımpaşa’nın en kötü dönemlerinde dahi takımının en büyük gol ümidi olmayı başarıyordu.

Tüm bunların dışında Kasımpaşa’nın özellikle ikinci devredeki performansıyla ligin en dikkat çeken ekiplerinden biri olmayı başardığı kesin. Lacivert Beyazlı takım Sami Uğurlu yönetiminde gelecek sezonlara dair ümitlenmek konusunda da oldukça haklı görünüyor.