Kasımpaşa’nın Sol Bekine Takas Teklifi

Sezonun ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa, ligin son haftasında oynayacağı Altay maçının hazırlıklarına devam ediyor. Lacivert Beyazlı takımda teknik direktör Sami Uğurlu’nun gelişiyle birlikte performansı parlayan pek çok oyuncu var ve basında yer alan haberlere göre bu oyunculara Süper Lig ekiplerinden ve Avrupa’dan teklifler yağıyor. Söz konusu haberlerde yer alan iddialara göre Fenerbahçe kadro dışı bıraktığı Ozan Tufan’ı da dahil edeceği bir transfer teklifiyle Eren Elmalı’yı kadrosuna katmayı hedefliyor.

Karşılıklı Kazanç

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansla alkışları toplayan Kasımpaşa, ligin 37’inci haftasında kendi sahasında konuk ettiği Antalyaspor karşısında sahadan mağlup ayrılsa da takımın sergilediği futbol her zaman ilgi çekiyor.

Lacivert Beyazlı takım teknik direktör Sami Uğurlu’nun göreve başlamasından sonra gerçekten çok iyi bir yükseliş yakaladı ve bu yükselişle birlikte önce küme düşme hattından kurtuldu sonra da orta sıralara kadar tırmanmayı başardı.

Bununla birlikte takımın bu sezon özellikle yerli oyuncularının parladığı bir sezon yaşadığını ifade etmek yanlış olmaz. Doğucan Haspolat, Umut Bozok ve Eren Elmalı gibi isimler birçok takımdan teklifler almaya şimdiden başladılar.

Özellikle Eren Elmalı birçok takımı peşine takacak gibi görünüyor. Zira oyuncu yerli sol bek kısırlığında gerçekten oldukça değerli bir konumda yer alıyor ve yabancı kuralının daha da daralmasıyla birlikte değerine değer katacağı kesin gözüküyor.

Bu bağlamda sol bek konusunda en eksik takımlardan biri olan Fenerbahçe’nin başarılı oyuncuyu devre arasında kadrosuna katmak istediğine yönelik pek çok haber basına yansımıştı. O dönem gerçekleşmeyen transferi gelecek sezona girmeden tamamlamak isteyen Sarı Lacivertli takım Kasımpaşa’yı ikna etmek için takas oyuncu formülünü kullanmayı düşünüyor.

Çok kötü bir sezon geçiren ve aylardır kadro dışı olan Ozan Tufan’ı bu takasta kullanmayı planlayan Fenerbahçe Eren Elmalı’yı da bu sayede kadrosuna katmayı istiyor. Ozan’ın İstanbul’da kalacak olması oyuncunun işine gelirken Fenerbahçe de kullanmadığı oyuncusunu göndererek yerine bulunmaz bir değer katma şansını bulmuş olacak.

Kasımpaşa ise bu teklife sıcak bakacak mı belirsiz. Zira takımın bir hayli kuvvetli bir orta sahası olduğunu unutmamak gerekiyor.

Parlak Performans

21 yaşındaki Eren Elmalı Kasımpaşa altyapısında yetiştikten sonra Silivrispor’a kiralık olarak gönderilmişti. Takıma geri döndüğünde A Takım kadrosuna eklenen başarılı oyuncu bu sezon Lacivert Beyazlı ekibin vazgeçilmez isimlerinden biri oldu.

32 Süper Lig maçına çıkan Eren Elmalı, bu maçlarda 1 gol attı ve 3 kere de gol pası verdi. İstikrarlı performansı, gelişime açıklığı ve fizik gücüyle dikkatleri üstüne çeken oyuncu aynı zamanda görev verildiği takdirde sağ bekte de forma giyebileceğini kanıtladı.

Son dönemlerin en gözde oyuncularından biri olan Eren için bu yaz oldukça hareketli geçecek.