Kasımpaşa Yükselişle Kapadı

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kasımpaşa, sezonu tam olarak bu dönemde gösterdiği performansa yaraşır şekilde kapattı. 38’inci ve son haftada Altay’a konuk olan Lacivert Beyazlı takım, Umut Bozok ve Valentin Eysseric’in şov yaptığı müsabakada İzmir temsilcisini 4-2 mağlup etti ve çok görkemli bir oyunla gelecek sezona dair güzel sinyaller verdi.

Ne Performans Ama

Bu sezonun ilk devresiyle ikinci devresindeki Süper Lig performanslarına bakıldığı zaman iki farklı Kasımpaşa’nın sahada olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

İlk devredeki Kasımpaşa tam anlamıyla bir felaketin içerisinde yer alan ve tamamen dağılmış bir takımdı. İkinci devredeki takımsa Sami Uğurlu yönetiminde harikalar yaratan ve sanki şampiyonluğa oynayan bir takımdan farksızdı.

İşte tam da bu bağlamda çok dikkat çeken bir müsabakada, sezonun son haftasında Kasımpaşa Altay’a konuk oldu. Bu müsabaka dikkat çekiciydi çünkü Altay da genel olarak devre olmasa bile ilk 7 haftada gösterdiği performansla parmak ısırtmış ancak bu performansın devamını getiremeyerek yeni yükseldiği lige veda etmek zorunda kalmıştı.

Diğer bir deyişle harika başlayıp berbat bitiren Altay ile berbat başlayıp harika devam eden Kasımpaşa’nın müsabakasından galip gelen taraf da yine Lacivert Beyazlı takım oldu. Kasımpaşa, Umut Bozok ve Valentin Eysseric’in bireysel şovlarına sahne olan müsabakada İzmir temsilcisini 4-2 mağlup ederek eli boş bir şekilde alt lige gönderdi.

Bu sonuçla birlikte puanını 53’e yükselten Lacivert Beyazlı ekip sezonu da 11’inci sırada tamamladı. Altay ise 34 puanda kaldı ve 18’inci sırada yer aldığı için gelecek sezona TFF 1.Lig’de başlamak zorunda kalacağını resmiyete döktü.

Krala Selam Durun

Öte yandan Kasımpaşa’nın bu güzel performansını taçlandıran olay Umut Bozok’tan geldi. Lacivert Beyazlı takımın başarılı golcüsü son haftalardaki formunu Altay karşısında oynanan müsabakada da sürdürdü ve rakip filelere gönderdiği 2 golle gol sayısını 20’ye yükseltti.

Bu maçtan önce gol kralı olmak konusunda ciddi bir avantajı elde eden başarılı golcü, yarışı halihazırda fiilen bitirmişti ancak 2 golle birlikte artık tamamen kralın kendisi olduğunu gösterdi. Bu sezon kiralık olarak takıma katılan başarılı golcünün bonservisinin alınacağına dair haberlere hak vermemek elde değil.

Kasımpaşa sezonun ikinci yarısındaki performansını ilk yarıda gösterebilmiş olsa kuvvetle muhtemel şu an Avrupa’ya gidecek olmanın mutluluğunu yaşıyor olurdu. Bununla birlikte takımın bu yarıda gösterdiği performans gerçekten uzun süre konuşulacak cinstendi.

Bu süreçte emek veren herkesi de ayrı ayrı tebrik etmek gerekiyor. Umut Bozok gol kralı olduğu için, Jackson Muleka devre arasında takıma katılmasına rağmen neredeyse hiçbir maçı boş geçmediği için, Sami Uğurlu ise tüm bu performansların ortaya çıkmasını sağladığı için ayakta alkışlanmayı hak eden isimler olarak gösterilebilirler.