Kasımpaşa’nın Nefesi Yetmedi

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kasımpaşa, aynı minvalde yola devam eden Antalyaspor’u konuk ettiği maçtan mağlup ayrılmanın hüznünü yaşıyor. Lacivert Beyazlı ekip ilk yarısında iyi işler çıkardığı maçın ikinci yarısında kalesinde gördüğü gollerle sahadan 4-2 mağlup ayrılırken, ikinci yarının en iyi takımının da Antalya temsilcisi olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Bazen Olmaz

Sezonun ilk yarısında gösterdiği kötü performansı ikinci yarıda tam olarak geride bırakan Kasımpaşa, üst üste galibiyetler ve iyi bir futbolla bezediği performansını Antalyaspor karşısında oynanan 37’inci hafta müsabakasında gösteremedi.

Lacivert Beyazlı takım ligin yine ikinci yarısına damga vuran Antalyaspor’u konuk ettiği müsabakada rakibi karşısında direnç göstermekte zorlandı ve sahadan 4-2 mağlup ayrıldı. Bu sonuç Antalyaspor adına bir rekor daha anlamına gelirken, Kasımpaşa adına da aslında rakibin üstünlüğünü kabul etmek anlamına geliyordu.

Öte yandan lig içerisinde her iki takımın da herhangi bir hedefi kalmamış olmasına rağmen bu kadar odaklı bir şekilde performans sergiliyor olmaları takdire şayan. Bu bağlamda hem Sami Uğurlu’yu hem de Nuri Şahin’i ayrı ayrı alkışlamak gerekiyor.

Paşa adına bir tebrik de Umut Bozok’a gitmeli. Başarılı golcü sezonun ikinci devresinde Jackson Muleka’nın takıma katılmasından sonra ister istemez daha az süre almaya başladı ancak aldığı süreleri çok iyi değerlendirdi.

Antalyaspor karşısında oynanan maçta takımının 2 golünü de atan başarılı golcü bu sayede gol krallığı listesinde zirveye yerleşirken, haftaya çok büyük bir sürpriz veya ekstra bir performans olmadığı takdirde sezonu da tepede tamamlamış olacak.

Bu açıdan bakıldığı zaman hem Kasımpaşa’nın hem de bireysel olarak pek çok oyuncunun gerçekten çok iyi bir devreyi geride bırakacağını ifade etmek yanlış olmaz.

Milli Takım Gözlemi

Öte yandan Kasımpaşa ile Antalyaspor arasında oynanan müsabakada oyuncuların ekstra odak ve heyecanla oynamalarını sağlayan bir diğer etmen de Stefan Kuntz’un tribünde yer almasıydı. A Milli Takım Teknik Direktörü olan Alman teknik adam, her ikisi de sezonun ikinci yarısında şahane performanslar sergileyen oyuncuları izlemek adına İstanbul’da yerini almıştı.

Hem Kasımpaşa hem de Antalyaspor sezonun ikinci yarısında Süper Lig‘de gösterdikleri performanslarla oyuncularını Milli Takım havuzuna dahil etmeyi başardılar. Bu bağlamda takım olarak yükselmenin bireysel anlamda da ne kadar önemli bir fark yarattığı daha da net anlaşılırken Kuntz’un tercihleri hangi yönde olacak merak konusu.

Özellikle Umut Bozok bu sezon gösterdiği performansla Milli Takım’a seçilmeyi hak ettiğini düşünüyor olabilir. Burak Yılmaz’ın Milli Takımdan emekli olmasından sonra Enes Ünal as golcü olacak gibi görünüyor ve Umut Bozok da bu bağlamda kendine havuzda yer bulabilir.

Bir dönem ligin son sırasında yer alan bir takımda bu kadar dikkat çeken bir performans sergilemiş olmak da gerçekten çok özeldi.