Kasımpaşa

Cem Ergenç, Liglerin Devam Ettirilmesi Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Liglerin devam etme ihtimalinin gündeme gelmesinin ardından çeşitli spor adamlarından açıklamalar gelmeye devam ediyor. Kasımpaşa kulübünün doktoru olan Cem Ergenç, liglerin devam ettirilmesi konusundaki düşüncelerini açıkladı. Süper Lig’in kalan 8 haftasının Antalya’da oynanacağı hakkındaki iddialar için de yorumlar yapan Ergenç, “ Ligin Antalya’da devam ettirilmesini uygun bulmuyorum” şeklinde konuştu.

Önümüzdeki hafta takım olarak antrenman yapmaya başlayacaklarını da açıklayan kulüp doktoru, takımı hakkında çeşitli açıklamalarda da bulundu. İhlas Haber Ajansı’nın konuğu olan Cem Ergenç, futbolcuların evlerinde antrenmanlara devam ettiğini ve oyuncuların takip edildiğini bildirdi. Oyuncuların bireysel antrenmanlarının dikkatli bir şekilde takip edildiğini anlatan Ergenç, kulüp olarak tüm ihtimallere karşı planlar yaptıklarını bildirdi.

“Maçların Antalya’da Oynanması Sağlıksız”  

Birçok konuda yorumlarda ve açıklamalarda bulunan Kasımpaşa kulüp doktoru Cem Ergenç, kalan haftaların Antalya’da oynatılması iddialarına dair de açıklamalarda bulundu. İddialara yönelik çeşitli yorumlarda bulunan Ergenç, “ Liglerin Antalya’da oynatılacağına dair bilgilerin söylendiği olduğunu düşünüyorum. Eğer böyle bir plan varsa oldukça sağlıksız. Rekabeti olumsuz yönde etkileyecek bu kararın dikkatli bir şekilde alınması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Tüm takımların bulundukları konumda olması gerektiğini belirten Ergenç, Antalya’nın bütün takımları kaldıramayacağını ve liglerin aynı şehirde devam ettirilmesinin uygun olmayacağını belirtti. Takımının genel durumu hakkında da bilgiler veren kulüp doktoru, oyuncularda herhangi bir şekilde stres olmadığını ve oyuncuların fiziksel durumunun iyi olduğunu söyledi.