Teknik Direktörsüz Kasımpaşa İkinci Devreye Başlıyor

Sezon içerisinde tam 3 kez teknik direktörlük koltuğuna bir başka hocayı oturtan ve bu 3 hocadan da istediği verimi alamayan Kasımpaşa, Süper Lig’in ikinci devresinde oynayacağı ilk maç olan Hatayspor maçına hazırlanıyor. Lacivert Beyazlılar, kadro güçlendirme çalışmalarına tam gaz devam ederken, geçtiğimiz devrenin son 2 haftasında 4 puan toplamayı başaran oyuncular, Hatayspor karşısında da benzer bir performansı göstermeyi hedefliyor. Henüz herhangi bir teknik direktörle anlaşma sağlamayan ve kuvvetle muhtemel Özgür Öcal’ın yönetiminde sahaya çıkacak olan Paşa, zorlu Hatayspor maçından iyi bir sonuçla ayrılarak ikinci devreye iyi bir giriş yapma peşinde.

Kasımpaşa’nın Konuğu Hatayspor

Sezona başlama kararı aldığı Şenol Can ile alakalı prosedür sıkıntıları nedeniyle başlayamadan yollarını ayırmak zorunda kalan Kasımpaşa, Cihat Arslan ve Hakan Kutlu hocalardan da aradığını bulamadı.

Bu nedenle ligin 17’inci haftasında Hakan Kutlu ile yollarını ayıran Paşa, son 2 maçında yardımcı çalıştırıcılarından Sami Uğurlu’nun yönetiminde sahaya çıkarken, bu 2 maçtan toplanan 4 puan Kasımpaşa yönetimini ve taraftarlarını memnun etti.

Halen bir teknik direktörle anlaşmayan ve bu nedenle Hatayspor karşısına da Sami Uğurlu’nun Pro Lisansı olmaması nedeniyle Özgür Öcal ile çıkması beklenen Kasımpaşa, ligin en güçlü teknik direktör takımlarından birisi olan Hatayspor karşısında benzer performansı sergileyip taraftarına puan veya puanlar hediye etmeyi hedefliyor.

Hatayspor’un Süper Lig’e yükseldiği 2020/2021 sezonunda ilk kez karşı karşıya gelen iki takım arasında Hatayspor’un rakibine ciddi bir üstünlüğü bulunuyor. Kasımpaşa, Hatayspor ile karşı karşıya geldiği 3 maçın hiçbirinde sahadan galip ayrılamadı.

8 Ocak 2022 tarihinde karşı karşıya gelecek olan iki takım Süper Lig’in ilk haftasında Hatayspor’un sahasında 1-1 berabere kalarak 1’er puana razı olmuştu. 20’inci hafta müsabakası öncesinde Kasımpaşa ilk devrede topladığı 15 puanla 18’inci, Hatayspor ise topladığı 32 puanla 5’inci sırada.

Paşa’da Eksik Çok

Hatayspor karşısında alacağı bir galibiyetle birlikte sezona oldukça iyi bir ivme yakalayarak başlama şansına sahip olan Kasımpaşa’da yardımcı çalıştırıcılar Sami Uğurlu ve Özgür Öcal’ı sıkıntılı bir süreç başlıyor.

Kasımpaşa’da Nabil Dirar, Loret Sadiku, Jeffrey Bruma ve Nicolai Jörgensen’in sakatlıkları nedeniyle forma giymesi beklenmiyor. İyi bir kadroya sahip olmasına rağmen gol yollarında sorunlar yaşayan Lacivert Beyazlılar, devre arasında bu konunun üstüne eğilip çalışmalar yaptı ancak sahaya çıkmadan bu çalışmaların verimli olup olmadığını anlamak zor.

Devre arasında Başkan Turgay Ciner’in talimatıyla birlikte kanat transferi için çalışmalarını hızlandıran Kasımpaşa, Umut Bozok’un performansıyla birlikte savunmasında zaman zaman derin açıklar veren ve bir dönem bu yüzden üst üste puan kayıpları yaşayan Hatayspor’u avlamaya çalışacak.

Bu noktada Hatayspor’da Adama Traore, Munir ve Ayoub El Kaabi’nin Afrika Kupası için ülkelerinde olmasının ve Ruben Ribeiro ile Burak Çamoğlu’nun da sakatlık ve cezalar nedeniyle sahada olamayacak olmasının Kasımpaşa adına büyük avantajları olabilir.