Hocasız Kasımpaşa İkinci Devreye Başlıyor

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e Şenol Can ile hazırlanan, Cihat Arslan ile başlayan ve teknik direktör değişikliğine giderek Hakan Kutlu ile anlaşan Kasımpaşa, ilk devreyi teknik direktörsüz bitirdi.

Son 2 maçında teknik direktörü olmadan sahaya çıkan ve bu maçlarda 4 puan toplayarak motivasyon yakalayan Kasımpaşa, ikinci devreye bir teknik direktör olmadan başlayacak gibi gözüküyor. Paşa, Ocak ayında birbirinden zorlu 4 maçla ciddi bir sınava girecek.

Kasımpaşa’nın İşi Zor

Kasımpaşa’nın İşi Zor

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de en çok teknik direktör değiştiren takımlardan biri olarak ilk devreyi kötü bir unvanla ancak son 2 maçta aldığı 4 puanla kapatan Kasımpaşa, teknik direktörü olmadan ikinci devreye giriş yapıyor.

İkinci devrenin ilk maçında kendi sahasında Ömer Erdoğan ile birlikte istikrarlı ve başarılı bir performans sergileyen Hatayspor’u konuk edecek olan Kasımpaşa, zorlu rakibi karşısında son 2 haftadaki formunu devam ettirmek istiyor. 8 Ocak 2022’de karşılaşacak olan iki rakip, Süper Lig’in ilk haftasında 1’er puanla sahadan ayrılmıştı.

16 Ocak 2022 tarihinde ilk devrede aldığı az sayıdaki galibiyetlerden birinde mağlup ettiği Giresunspor’a konuk olacak olan Kasımpaşa, güçlü bir oyun sahneye koyan rakibi karşısında alacağı puan veya puanlarla birlikte küme düşme hattından kurtulmak isteyecek. Giresunspor, ligin en az gol yiyen takımlarından birisi olarak Kasımpaşa’nın gol yollarındaki sıkıntısını arttırmayı deneyecektir. İki takım arasında ligin ilk devresinde oynanan maç Paşa’nın 2-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti.

İsim olarak en ciddi rakip ancak durum olarak ise her rakibine yakın bir durumda olan Galatasaray’a konuk olarak üst üste iki dış saha maçı oynayacak olan Kasımpaşa, Galatasaray karşısına Süper Lig’in ilk devresinde rakibi karşısında 2-0’dan geriye gelmenin özgüveniyle rakibiyle mücadele edecek. Galatasaray, Süper Lig’de aldığı kötü sonuçlardan sonra Ziraat Türkiye Kupası’nda Denizlispor’a elenerek sezon içerisinde neredeyse hedefsiz kalmıştı. İki takım 20 Ocak 2022 tarihinde saat 20’de karşı karşıya gelecek.

Ocak ayının son maçı ligin en sağı solu belli olmayan takımlarından Kayserispor ile oynanacak maç olacak. 23 Ocak tarihinde oynanacak maçta Süper Lig’in ilginç temsilcisi Kayserispor’u ağırlayacak olan Kasımpaşa, Hikmet Karaman ve öğrencilerini mağlup ederek 2022’nin ilk ayını mutlu kapatmak istiyor.

Kasımpaşa Farklı Formül Denemeli

Kasımpaşa Farklı Formül Denemeli

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in en çok teknik direktör değiştiren ekiplerinden birisi olan Kasımpaşa, yine yeni bir teknik direktör arıyor ancak Lacivert Beyazlıların artık farklı bir formül denemesi gerekiyor.

3’ü resmi 2’si fiili teknik direktörle istediğini bulamayan Kasımpaşa, yardımcı antrenörü Sami Uğurlu ile çıktığı 2 maçta 4 puan toplayarak iyi bir kapanış yapmayı başarmıştı. İyi de oyunlar sergilediği maçlardan sonra motivasyon kazanmayı başaran Kasımpaşa, artık alışıldık bir hocadan farklı bir tercih yapmalı.

Sami Uğurlu takımın başında iyi bir performans sergilemeyi başardı ancak 43 yaşındaki çalıştırıcının UEFA Pro Lisansı olmaması 2 maçtan daha fazla takımın başında kaldığı takdirde kulübün ceza ödemesi gerekiyor.