Kasımpaşa Yönetiminin İlk Yarı Değerlendirmesi

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de teknik direktör koltuğundaki istikrarsızlık, oyuncu performansındaki düşüşler ve sakatlıklar nedeniyle oldukça zor günler geçiren Kasımpaşa, son teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra çıktığı 2 maçta topladığı 4 puanla 2021’i bir nebze daha moralli kapatmayı başarmıştı. Bununla birlikte Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, ilk yarıyı değerlendirdiği basın toplantısında ilk yarıdaki performanstan memnun olmadıklarını dile getirdi.

Kasımpaşa Kanatları Güçlendirecek

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e geçtiğimiz sezonu tamamladığı teknik direktörü Şenol Can ile başlama kararı alan Kasımpaşa, değişen prosedür kuralları gereği Şenol Can ile yollarını ayırmak durumunda kalmış ve Cihat Arslan ile el sıkışmıştı. Cihat Arslan ile istenilen sonuçları alamayan İstanbul’un Paşası, bir kez daha teknik direktör değişikliğine gidip Hakan Kutlu’yu göreve getirse de yine aradığını bulamadı.

Hakan Kutlu’nun kısa süren yönetiminde galibiyet almakta zorlanan ve üst üste puan kayıpları yaşayan Kasımpaşa, bu nedenle Hakan Kutlu ile de yollarını ayırırken, devre arasına girmeden önce bir teknik direktör anlaşması daha yapmama kararı aldı ve son 2 maça yardımcı antrenörlerinin liderliğinde girdi. Bu iki maçta Antalyaspor ile berabere kalan ve Altay’ı 2-0 yenen Kasımpaşa, 2021’yi daha moralli kapatma imkanı bulurken, Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz bahsi geçen 2 maçın kendilerine motivasyon sağladığını ancak genel performanstan memnun kalmadıklarını ifade etti.

İyi bir kadroya sahip olduklarını ve kimi maçlarda iyi oynasalar da sonuca gidemediklerini hatırlatan Kasımpaşa Başkan Vekili Öksüz, devre arasında yapacakları transferlerle birlikte kadroyu daha da güçlendirmek ve ikinci yarıda daha iyi bir performans göstererek lige tutunmak istediklerini belirtti.

Kasımpaşa Başkanı Turgay Ciner’in verdiği talimat doğrultusunda hücumda eksiklerini giderebilmek için kanat oyuncuları transfer edeceklerini açıklayan Öksüz, eksiklerin giderilmesiyle birlikte daha iyi bir Kasımpaşa’nın ortaya çıkacağını ifade etti.

Yeni Teknik Direktör Devre Arasında Gelecek

Anadolu Ajansı muhabiri ile yaptığı görüşmede kendisine Kasımpaşa’nın teknik direktörlük koltuğunda oturan bir ismin olmadığı hatırlatılması üzerine bu konuyla alakalı olarak henüz bir karar verilmediğini açıklayan Öksüz, geçiş sürecinde bu işi yapabilen yardımcı antrenörlerinin olduğunu ifade etti.

Devre arasında yeni teknik direktörün kim olacağının netleşeceğini tahmin ettiğini belirten Hasan Hilmi Öksüz, ikinci yarı başlamadan önce kadrolarını güçlendirmeleri ve bir teknik direktörü göreve getirmelerinin gerekliliğinin farkında olduklarını ve bunları yapamazlarsa sıkıntılar yaşayabileceklerini bildiklerini ifade etti.

Altay ve Antalyaspor karşısında alınan puanların kendilerine motivasyon kaynağı olduğunu ifade eden Öksüz, ikinci yarıya galibiyetle başlamanın Kasımpaşa adına çıkışın bir başlangıcı olabileceğini belirtti.

Sezonun ilk yarısında oynadığı 19 maçta aldığı 3 galibiyet, 6 beraberlik ve 10 mağlubiyet ile birlikte 15 puan toplayabilen Kasımpaşa, devreyi 19’uncu sırada tamamlamıştı. Kasımpaşa ikinci yarının ilk haftasında 8 Ocak 2022 günü saat 16’da Hatayspor’u konuk edecek.