Emre Kılınç Kasımpaşa’ya Doğru

2021/2022 sezonunda yaptığı sık teknik direktör değişikliklerinin bedelini ilk devreyi küme düşme hattında tamamlayarak ödeyen Kasımpaşa’da henüz yeni teknik direktörün kim olacağı belli değil ancak transferde her gün bir başka isim Lacivert Beyazlılarla birlikte anılıyor. Devre arasında kadroyu güçlendirmek adına birçok isimle yoğun temas içerisinde bulunduğu bilinen Kasımpaşa’nın gündemine gelen en son ismin ise bu sezon Galatasaray’da istediği süreleri alamayan ve takımdan gönderilmesi muhtemel isimlerden biri olan Emre Kılınç olduğu iddia ediliyor.

Kasımpaşa Kanadı Emre Kılınç İle Güçlendirmek İstiyor

2021/2022 sezonunda toplamda 3 teknik direktörle çalışan ve şu an herhangi bir teknik direktörü olmayan Kasımpaşa, yardımcı çalıştırıcıların liderliğinde ikinci yarıya hazırlanıyor. İlk devrenin son maçlarında Hakan Kutlu ayrıldıktan sonra vites yükselten ve 2 maçta 4 puan toplayarak ikinci devreye daha motive girme şansı yakalayan Kasımpaşa, transfer çalışmalarına da tam gaz devam ediyor.

İlk devrede alınan başarısız sonuçlar nedeniyle Süper Lig’in 20’inci haftası öncesi 18’inci sırasında yer alan Kasımpaşa’da geçtiğimiz günlerde yapılan basın toplantısında kanat transferinin öncelikli olduğu açıklanmıştı. Bu bağlamda kanatlarda Kasımpaşa’ya güç katabilecek pek çok oyuncuyla temasa geçen Kasımpaşa’nın radarına giren son ismin ise Galatasaray’da istediği süreleri alamayan Emre Kılınç olduğu ifade ediliyor. Fatih Terim’in de gidişine izin verdiği ifade edilen Kılınç ile görüşmeler yaptığı ve büyük ölçüde anlaştığı iddia edilen Kasımpaşa’nın transfer gündeminde birçok farklı isim de yer alıyor.

Emre Kılınç, Sivasspor’da gösterdiği performansla birlikte kendisini futbolseverlere tanıtmış ve Sivas temsilcisinde çıktığı 119 maçta 24 gol ve 29 asistlik performans sergileyerek dikkat çekmişti. 2020/2021 sezonunun başında Sivasspor’dan ayrılan 27 yaşındaki oyuncu, Galatasaray’a imza atmıştı.

Galatasaray formasıyla zaman zaman parlak işler çıkarsa da sakatlıklar ve kısa süreler nedeniyle istediği performansı göstermekten uzak kalan Emre, Sarı Kırmızılı formayla çıktığı 62 resmi maçta 8 gol attı ve 6 golün de hazırlayıcısı oldu.

Emre Kılınç bu sezon Galatasaray formasıyla birlikte çıktığı 21 resmi maçta 4 gol ve 1 asistlik performans sergilemişti.

Emre Kılınç’ın Tek Talibi Kasımpaşa Değil

Kasımpaşa’nın Emre Kılınç ile ilgilendiğine dair basına yansıyan haberlerle birlikte, 27 yaşındaki sağ kanat oyuncusunun tek talibinin Lacivert Beyazlılar da olmadığı ifade ediliyor.

Ara transfer döneminde birçok kulüp gerek yabancı sınırlaması gerekse de dalgalanan döviz kuru nedeniyle yerli oyuncuların transferine yönelirken, Sivasspor’da gösterdiği performans oldukça iyi bir referans olan Emre Kılınç da bu nedenle dikkat çekiyor.

Emre ile ilgili yazılan haberlerde 27 yaşındaki oyuncunun eski kulübü Sivasspor, transfer döneminde kadrosuna hücumcu eklemek isteyen Göztepe ve Giresunspor da oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çalan kulüpler arasında sayılıyor. Emre Kılınç ile ilgili nihai kararı verecek olan ise Sivasspor’da gösterdiği performans sonrası oyuncuyu ısrarla istediği bilinen Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim.