Kasımpaşa’yı Durdurabilene Aşk Olsun

2021/2022 sezonunda sık sık teknik direktör değiştirmesiyle ön plana çıkan ve yaşanan istikrarsızlık nedeniyle ilk devreyi küme düşme hattının içerisinde tamamlayan Kasımpaşa, 17’inci haftanın sonunda bu sezonki 3’üncü teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırmış ve son 2 maçına yardımcı çalıştırıcısı Sami Uğurlu’nun yönetiminde çıkmıştı. Bu 2 maçta aldığı 4 puanla birlikte devre arasına moralli giren ve ikinci devre başlamasına rağmen henüz bir teknik adamla anlaşma sağlamayan Kasımpaşa, bu şartlar altında ikinci devrenin ilk maçına çıktı. Lacivert Beyazlılar, 20’inci hafta müsabakasında bu sezonun flaş ekiplerinden Hatayspor’u çok iyi bir oyunla 3-1 mağlup etmeyi başararak lige iyi bir dönüş yaptı.

Kasımpaşa Maçı Erken Bitirdi

2021/2022 sezonunda 2’si fiili 3 teknik direktörle çalışan ve 3’üyle de yollarını ayırarak şimdiden teknik direktör değiştirme konusunda hızlı bir yapıya kavuşan Kasımpaşa’ya teknik direktörsüz olmak daha iyi geldi.

Süper Lig’in 17’inci haftasında son teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra yardımcı çalıştırıcı Sami Uğurlu’nun yönetiminde maçlara çıkan Kasımpaşa, 2 maçta 4 puan toplamış ve oyun anlamında da gelişim sağlamayı başarmıştı.

İkinci devre öncesi verilen kısa tatilden sonra yoğun bir çalışma kampına giren ve Hatayspor maçına hazırlanan Lacivert Beyazlılar, Sami Uğurlu’nun yönetiminde sahaya çıktığı 3’üncü maçta da etkili bir performans sergiledi ve Hatay temsilcisini 3-1 mağlup etmeyi başardı.

Maçın ilk 6 dakikasında attığı iki golle Hatayspor’a soğuk bir duş aldırmayı başaran Kasımpaşa, maçın geri kalanında da oyunun hâkimi olan taraftı ve rakibinin bir geri dönüşe imza atmasına müsaade etmedi.

İkinci yarıya da hızlı bir giriş yapan ve yarının erken dakikalarında bir gol daha bularak durumu 3-0’a getiren Kasımpaşa, Hatayspor teknik direktörü Ömer Erdoğan’ın maç sonu basın toplantısında da ifade ettiği gibi daha istekli ve arzulu olan taraf olarak galibiyeti de hak etti.

Umut Bozok Kasımpaşa’yı Taşımaya Devam Ediyor

2021/2022 sezonunun başında transfer edilen ve Kasımpaşa hücumlarının vazgeçilmez oyuncusu haline gelen Umut Bozok, ikinci devrenin ilk maçında da kalitesini konuşturdu.

Süper Lig’in 20’inci hafta müsabakasında oynanan Hatayspor maçının 6’ıncı dakikasında harika bir vuruşla topu kaleye gönderen ve farkı 2’ye çıkartmayı başaran Umut Bozok, maçın tamamında Kasımpaşa hücumlarını organize eden ve düzenleyen oyuncu olmaya devam etti.

Attığı gollerle bu sezon gol yollarında oldukça zorluk çeken Kasımpaşa’nın bir nebze daha rahatlamasını sağlayan ve takımın en önemli oyuncularından birisi haline gelen Umut Bozok, Hatayspor karşısında attığı golle bu sezon Süper Lig‘de 9’uncu kez rakip fileleri havalandırmayı başardı.

Sezon başında Fransa Ligue 1 temsilcisi Lorient’ten transfer etme opsiyonuyla birlikte kiralanan Umut Bozok’un bu sezonun sonunda opsiyon kullanılarak bonservisiyle birlikte Kasımpaşa’ya katılmasına kesin gözüyle bakılıyor.