Kasımpaşa Kendine Geldi

2021/2022 sezonunda birçok kez teknik direktör değişikliği yapan ve her hafta gerileyen performansıyla küme düşme hattında yer alan Kasımpaşa, ilk devredeki 3’üncü ve son teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra maçlara yardımcı çalıştırıcı Sami Uğurlu ile çıkmaya başlamıştı. İlk devrenin son 2 haftasına Sami Hoca’nın yönetiminde çıkan Lacivert Beyazlılar, 2 maçta topladıkları 4 puanla birlikte iyi bir ivme yakalamış ve devre arasına da pozitif bir hava içerisinde girmişti. Ara transfer döneminde kadrosunu güçlendirebilme adına yoğun bir uğraş gösteren Kasımpaşa, ikinci devrede oynadığı ilk maçta ligin güçlü ekiplerinden Hatayspor’u 3-1 ile geçerek kendisine geldiğine ve eski Kasımpaşa’yı göstereceğine dair sinyalleri vermeye başladı.

Kasımpaşa Takım Olmayı Başardı

2021/2022 sezonunda Süper Lig’in en çok teknik direktör değiştiren takımlarından birisi olarak kötü bir unvana sahip olan Kasımpaşa’nın asli bir teknik direktörü olmadan sahaya çıktığı 3 maçta aldığı 7 puan futbolun bir cilvesi mi yoksa Kasımpaşa yönetiminin kötü tercihlerine bir ders mi olur diye düşünmek gerek.

Ligin ilk 17 haftasında 11 puan toplayabilen Kasımpaşa, 2’si fiili 3 farklı teknik direktörle çalıştıktan sonra yeni bir teknik direktörle yollarını birleştirene kadar yardımcı çalıştırıcı Sami Uğurlu yönetiminde sahaya çıkma kararı almıştı. 17 haftada topladığı 11 puandan sonra teknik direktörü olmadan oynadığı 3 maçta 7 puan alan Kasımpaşa’da puanların yanı sıra oyun kalitesindeki artış da gözle görülür nitelikte.

Hatayspor gibi şu sıralar kadrodaki eksiklikler ve formsuzluklar nedeniyle kan kaybetmiş olsa da ligin en iyi ekiplerinden birisi karşısında ilk 6 dakikada attığı 2 golle maçı erken bitiren Kasımpaşa, geriye kalan 84 dakika içerisinde de hem fırsatlar hem de 1 gol daha bulmayı başardı ve net bir oyun ile oyunun getirdiği net bir skorun mutluluğuyla sahadan ayrıldı.

Rizespor’un berabere kalması ile birlikte aldığı 3 puan daha da değerli hale gelen Kasımpaşa, küme düşme hattının en üst sırasına kadar da tırmanmayı başardı. Lacivert Beyazlılar, ligin 21’inci haftasında Giresunspor’a konuk olacak.

Kasımpaşa’nın Kadrosu Daha İyisini Hak Ediyor

Birçok futbolseverin ısrarla altını çizdiği üzere, Kasımpaşa’nın kadrosu ligin alt sıralarında yer alan takımların birçoğundan çok daha kaliteli ve bu kadronun daha üst sıralarda olması gerekiyor.

Taktiksel hatalar, yanlış oyuncu tercihleri gibi birçok sebepten kaynaklı olarak alt sıralara kadar gerileyen Kasımpaşa’da Sami Uğurlu ile çıkılan 3 maçta oynanan futbolun Kasımpaşa adına sezonun en derli toplu futbolu olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kasımpaşa Yönetimi bu performanstan sonra yola Sami Uğurlu ile mi devam eder yoksa başka bir çalıştırıcı ile el sıkışarak takımı ona mı teslim eder bilinmez ama Sami Hoca’nın analizlerinden faydalanılması ve yeni gelen teknik direktöre de takımdan ne beklendiğinin anlatılması şart.