KASIMPAŞA’DA SON DAKİKA İRFAN BUZ AYRILDI

Kasımpaşa Teknik Direktörlüğüne 13 Kasım tarihinde Mehmet Altıparmak’tan sonra oturan İrfan Buz görevinden istifa etti. Mehmet Altıparmak için Kasımpaşa A.Ş ve Ciner Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Ciner: “Aytaç Kara’nın duran topları kullanmamasını istiyor.” İfadelerini kullanmış ve Mehmet Altıparmak’la yolların bu nedenden dolayı ayrıldığını belirtmişti.

Kasımpaşa Yeni Teknik Direktörü İrfan Buz ise futbolculara ve kulüp personeline teşekkür ederek sosyal medya hesabındaki yaptığı paylaşımda açıklamada bulunarak; “Büyük hedeflerimizin örtüştüğünü düşündüğümüz Kasımpaşa ile çıktığımız yola, yaşanan gelişmeler sonrası kulüp içinde sağlıklı bir ortam bulunamayacağını değerlendirerek, ekibimle birlikte devam etmeme kararı aldık.

Kasımpaşa Teknik Direktörlüğünden istifa ediyorum” ifadelerini belirtti. Kasımpaşa ekibi: “Kasımpaşa Spor Kulübü Yönetim Kurulu ile Teknik Direktör İrfan Buz görülen lüzum üzerine anlaşarak yollarını ayırma kararı almıştır. Sayın İrfan Buz’a ve ekibine teşekkür ederiz. Saygılarımızla.” İfadelerini kullanarak Teknik Direktör İrfan Buz ile yollarının karşılıklı anlaşılarak ayrıldığını açıkladı.

KASIMPAŞA KULÜBÜ CEO’SU SERKAN REÇBER’DEN İSTİFA KARARI

Süper Lig’de 12 puan ile 10. Sırada bulunan Kasımpaşa ekibinde istifa üstüne istifa yaşanıyor. Teknik Direktörlük koltuğundan kalkan, yaşanan gelişmeler sonrası kulüp içinde sağlıklı bir ortam bulunamayacağını vurgulayan İrfan Buz’dan başka Kasımpaşa Kulübü Üst Yöneticisi (CEO) Serkan Reçber de görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Reçber, Twitter hesabından açıklamada bulunarak, “Gördüğüm lüzum üzerine Kasımpaşa Kulübü CEO’luk görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Futbolcu ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür eder, Kasımpaşa Kulübüne başarılar dilerim.” ifadelerini paylaştı.

İŞTE İSTİFALARIN ORTAK NOKTASI

Kasımpaşa, Erzincanspor ile oynadığı kupa maçının 85. dakikasında duran topun başına Aytaç Kara’nın gelmesiyle ortalık bir anda karışıyor. İngiltere’de bulunan Başkan, direkt Serkan Reçber ile iletişime geçiyor ve İrfan Buz’u bu konuda uyarmasını istiyor.

Başkan hem İrfan Buz’la hem de Aytaç Kara ile yolların hemen ayrılmasını istediğini belirtiyor. Karşılıklı restleşmenin ardından Serkan Reçber de İrfan Buz da görevlerinden ayrılıyor.

KASIMPAŞA’NIN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜ BELLİ OLDU

Kasımpaşa İrfan Buz’dan sonra boşalan Teknik Direktörlük koltuğuna Fuat Çapa’nın getirildiğini duyurdu. Geçen sezonun 21.haftasında Lacivert-Beyazlı ekibin başında sezon sonuna kadar kalan Fuat Çapa için “Kasımpaşa’mız Teknik Direktörlük konusunda Fuat Çapa ile anlaşmaya varmıştır. Teknik direktörümüz Fuat Çapa ve ekibine çalışmalarında başarılar dileriz.” İfadeleri kullanıldı.