Kasımpaşa Erzincanspor’u 3-0 Yendi

Kasımpaşa, Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Erzincanspor ile karşılaştı. Erzincansporu 3-0’lık ezici bir üstünlük ile mağlup eden Kasımpaşa bir üst tura yükseldi. 56. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Tirpan’ın sert şutunda meşin yuvarlak ceza sahası içinde Ahmet Kaan Ergün’e çarparak file ile buluştu. Böylece maçın skoru 1-0 oldu.

Karşılaşmanın Detayları

Karşılaşmanın 49. Dakikasında ceza yayı ğzerinde topla buluşan Alan Carius’un sert şutunda top Murat’ta kaldı. 56. dakikada ceza sahası dışında topla buluşan Tirpan’ın sert şutunda meşin yuvarlak ceza sahası içinde Ahmet Kaan Ergün’e çarparak file ile buluştu. Böylece maçın skoru 1-0 oldu.

61. dakikada sağ taraftan son çizgiye inen Yasin Dülger’in içeri çevirdiği topa kale önünde Alan Carius’un yaptığı dokunuşta meşin yuvarlak ağlarla buluştu ve Kasımpaşa’nın üstünlüğü 2-0 oldu. 66. dakikada Abdulcebrail Akbulut’un Yasin Dülger’e ceza yayı önünde yaptığı müdahaleyi hakem Hakan Ceylan kırmızı kart olarak değerlendirdi.

90+2. dakikada sol taraftan Ahmet Oğuz’un ortasında top 24 Erzincanspor savunmasından döndü. Dönen topa ceza yayı üzerinde Berat Kalkan gelişine vuruşuyla topu filelere gönderdi ve karşılaşma 3-0 Kasımpaşa’nı galibiyeti ile son buldu.

Tarafların İlk 11’i

Kasımpaşa – Erzincanspor maçı geçtiğimiz günlerde Recep Tayyip Erdeoğan Stadı’nda oynandı. Karşılaşmayı yöneten hakemler ise Hakan Ceylan, Ali Can Alp, Özcan Sultanoğlu idi.

Tarafların ilk 11’lerinde ve yedeklerin yer alan isimler ise şu şekilde;

Kasımpaşa’nın ilk 11’inde Erdem, Ahmet Oğuz, Sadiku, Brecka, Haddadi, Tirpan, Aytaç, Koomson, Yasin Dülger, Alan Carius, Varga yer alırken, yedek kulübesinde Ramazan, Mehmet Enes Sarı vardı. Takımın teknik direktörü ise İrfan Buz.

Erzincanspor’un ilk 11’inde Murat Demir, Uğur Daşdemir, Oğuz Özden, Ahmet Kaan Ergün, Abdulcebrail Akbulut, Batuhan Yılmaz, Hakan Demir, Emre Yıldız, Niyazi Batuhan Salman, Umut Sönmez, Mustafa Ethem Erboğa yer alırken takımın yedek kulübesinde herhangi bir isim yer almadı. Takımın teknik direktörü ise Özcan Kızıltan.

Karşılaşmanın 56. Dakikasında Tirpan, 61 dakikasında Alan Carius, 90+2’de Berat Kalkan golleri ile karşılaşma Kasımpaşa’nın 3-0’lık galibiyeti ile sona erdi. Maçta kırmızı kart gören isim 66. Dakikada Erzincanspor’dan Abdulcebrail Akbulut olurken sarı kart gören isimler yine Erzincanspor’dan Ahmet Kaan Ergün, Sabrican Vural oldu.