İrfan Buz’dan Şaşırtan Veda

Teknik direktör İrfan Buz’dan şaşırtan veda. Kasımpaşa ile yollarını ayırdı. Kasımpaşa’da görevinin 14. gününde ayrılan İrfan Buz şaşırttı. Kasımpaşa’da göreve 13 kasımda başlayan teknik direktör İrfan Buz takımdan ayrıldığını açıkladı. Tecrübeli teknik direktör İstanbul ekibindeki beraberliğini 14 gün sonra noktaladı.

Takımın İrfan Buz’un istifası sonrasında yeni bir teknik adam arayışına girdiği biliniyor. Kasımpaşa ekibinin geçtiğimi sezon takıma büyük katkıları olan ve başarılı bir çalıştırıcı olan Fuat Çapa ile görüşmelere başladığı biliniyor.

Tarafların daha remi bir anlaşma yapmadığı fakat önümüzdeki günlerde görüşmelerinin devam edeceği açıklandı. Lacivert beyazlı takım eski teknik direktörlerine geri dönmeye kararlı olduklarını belirtti.

Süper Lig’de İlginç Ayrılık

Kasımpaşa ile 13 Kasımda anlaşma imzalayan İrfan Buz, 14 gün aranın ardından takımla yolarını ayırdığını açıkladı. Deneyimli teknik adam istifasına ilişkin şu sözleri kullandı;

“Büyük hedeflerimizin örtüştüğünü düşündüğümüz Kasımpaşa SK ile çıktığımız yola, yaşanan gelişmeler sonrasında kulüp içerisinde sağlıklı bir ortam bulunamayacağını değerlendirerek, ekibimle birlikte devam etmeme kararı aldık.

Kasımpaşa Spor Kulubü teknik direktörlüğünden istifa ediyorum. Futbolcu kardeşlerime ve tüm kulüp personeline yürekten başarı diliyorum.”

Kasımpaşa’da Tekrar Fuat Çapa Dönemi Başlıyor

Süper Lig takımları arasında bulunan Kasımpaşa’da yaşanan İrfan Buz ayrılığının ardından geçen sezon takımı çalıştıran Fuat Çapa’nın Kasımpaşa Spor Kulubü’nün teknik direktörülüğüne geri döndüğü açıklandı.

Takımda tekrar Fuat Çapa döneminin başladığı duyurulurken 13 kasımda takım ile anlaşma sağlayan İrfan Buz’un takım ile anlaşması toplam 14 gün sürdü.

Teknik direktör İrfan Buz’un istifa kararı sonrasında lacivert beyazlı takım yeni bir teknik direktör arayışı içerisine girdi. Geçtiğimiz sezon takımı düşme potasından kurtaran ve daha üst sıralara yükselten Fuat Çapa ile görüşüldüğü açıklandı.

Doğan Haber Ajansı’nın yaptığı açıklamaya göre, İstanbul takımı geçtiğimiz günlerde Ankaragücü ile yollarını ayıran Çapa ile gerçekleştirdiği görüşmelerde büyük aşama kaydetti.

Kasımpaşa ekibi ve Fuat Çapa’nın önümüzdeki günlerde bir kez daha bir araya gelerek görüşmeye devam etmeleri ve resmi imzalarının atılması bekleniyor. Fuat Çapa geçtiğimiz sezon takımın teknik direktörüyken toplam 14 maça çıkmış; 8 galibiyet 3 beraberlik ve 3 de mağlubiyet almıştı.