Kasımpaşa’da İç Transfer Atağı

Süper Lig takımlarından Kasımpaşa Spor Kulübü, bu sezonun ilk başında teknik adam Cihat Arslan ile başlamış ancak düşük performans sebebi ile değişime gitmişti. Yerine getirilen Hakan Kutlu da performans konusunda Kasımpaşa’nın istediklerini veremedi.

Ayrıca bu, talihsiz teknik direktör seçimleri sonrasında takımın sıralaması ve puan durumu da oldukça kötü durumdaydı. En son çare olarak takımın başına 44 yaşındaki nispeten genç teknik direktör Sami Uğurlu getirildi. Teknik adam Sami Uğurlu Kasımpaşa’nın başında kariyerinin ilk teknik direktörlük performansını gösterdi. Ancak gösterdiği performans gerçekten de birçok insanın dikkatini teknik adama toplamasına sebebiyet verdi. Beyaz lacivertli takımın başında sadece 22 maça çıkan teknik adamın toplamda 43 puanlık galibiyeti takımına getirmiş olması gerçekten de ilgi çekici bir istatistik olarak akıllara geliyor. Bu başarıları sayesinde de Kasımpaşa Spor Kulübü, küme düşme potasından kurtulmak bir yana ligi nispeten üst sıralarda bitirebilmişti.

Geçtiğimiz sezondaki gösterdiği performansın devamlılığını isteyen kulüp yönetimi Sami Uğurlu’dan vazgeçmedi ve ona tam desteğini gösterdi. Aynı zamanda taraftarlarında desteğinde arkasında hisseden teknik direktör Uğurlu, yeni sezon çalışmalarına son hızla devam ediyor. Bugün gelen haberlere göre teknik adam bir iç transfere imza attı. Beyaz lacivertli takımın sosyal medya hesaplarında ilan edilen bilgiye göre hali hazırda Kasımpaşa’da görev almakta olan futbolcu Tunay Torun ile sözleşme yenilenerek 2023 senesinde kadar takımın kadrosunda tutulacağı garanti edilmiş oldu.

Tunay Torun’un Kariyeri

Gurbetçi olan futbolcu, kariyerine Almanya altyapı takımlarında başlamış. 15 yaşındayken St. Pauli altyapısında meşin yuvarlak kovalayan orta saha oyuncusu daha 18 yaşındayken Hamburg’a transfer olmuş. 3 sezon boyunca Hamburg formasını terleten futbolcu toplamda 39 maçta sahada bulunmuş ve 2 gol, 5 gol pası istatistiğin sahip olabilmiştir. Ardından 2011/2012 sezonunda aynı ligin takımlarından Hertha Berlin’de 23 maçta performans göstermiş ve 4 gole imza atmayı başarmıştır. Almanya macerasının en sonunda da 1.5 sezonluğuna Stuttgard’a transfer olmuş olan orta saha Torun, ancak 17 maçlık bir performans sergileyebilmiştir.

2013/2014 sezonunun ortasından itibaren uzun yıllar boyunca formasını taşıyacağı Kasımpaşa serüveni başlamış oldu. 2016/2017 sezonunun sonuna kadar Kasımpaşa’da top koşturan futbolcu, kariyerinde beyaz lacivertli forma ile toplam 117 maça çıkmıştır. 13 gol ve 24 gol pası istatistiklerine sahip olan futbolcu, Kasımpaşa’nın mihenk taşlarından birisi konumundadır.

Tunay Torun’un Sözleşmesi Uzatıldı

Bu sezonun ortasında ise yeniden Kasımpaşa ile anlaşan 32 yaşındaki orta saha oyuncusu Tunay Torun, Sami Uğurlu yönetimindeki Kasımpaşa’da pek fazla kendisini gösterme fırsatı bulamadı. Ancak yine de futbolcusundan vazgeçmeyen takım yönetimi sözleşmesinin 2023’e kadar uzatıldığını ilan etti. Kariyeri boyunca 117 kez Kasımpaşa forması giyen Tunay Torun, geride bıraktığımız sezonda lacivert beyazlılar ile çıktığı 9 karşılaşmada toplam 117 dakika forma şansı bulurken 2 asist yaptı.