Kasımpaşa Nereden Nereye Geldi

2021/2022 sezonunda Süper Lig’de teknik direktör koltuğundaki istikrarsızlık, oyuncu performansındaki düşüşler ve sakatlıklar nedeniyle oldukça zor günler geçiren Kasımpaşa, son teknik direktörü Hakan Kutlu ile yollarını ayırdıktan sonra çıktığı 2 maçta topladığı 4 puanla 2021’i bir nebze daha moralli kapatmayı başarmıştı. Bununla birlikte Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz, ilk yarıyı değerlendirdiği basın toplantısında ilk yarıdaki performanstan memnun olmadıklarını dile getirmişti. Göreve gelen Sami Uğurlu ise bambaşka bir Paşa’yı ortaya çıkardı.

Kasımpaşa’da Beklenenden İyi Giden İşler

2021/2022 sezonunda Süper Lig’e geçtiğimiz sezonu tamamladığı teknik direktörü Şenol Can ile başlama kararı alan Kasımpaşa, değişen prosedür kuralları gereği Şenol Can ile yollarını ayırmak durumunda kalmış ve Cihat Arslan ile el sıkışmıştı. Cihat Arslan ile istenilen sonuçları alamayan İstanbul’un Paşası, bir kez daha teknik direktör değişikliğine gidip Hakan Kutlu’yu göreve getirse de yine aradığını bulamadı.

Hakan Kutlu’nun kısa süren yönetiminde galibiyet almakta zorlanan ve üst üste puan kayıpları yaşayan Kasımpaşa, bu nedenle Hakan Kutlu ile de yollarını ayırırken, devre arasına girmeden önce bir teknik direktör anlaşması daha yapmama kararı aldı ve son 2 maça yardımcı antrenörlerinin liderliğinde girdi. Bu iki maçta Antalyaspor ile berabere kalan ve Altay’ı 2-0 yenen Kasımpaşa, 2021’yi daha moralli kapatma imkanı bulurken, Kasımpaşa Başkan Vekili Hasan Hilmi Öksüz bahsi geçen 2 maçın kendilerine motivasyon sağladığını ancak genel performanstan memnun kalmadıklarını ifade etmişti.

İyi bir kadroya sahip olduklarını ve kimi maçlarda iyi oynasalar da sonuca gidemediklerini hatırlatan Kasımpaşa Başkan Vekili Öksüz, devre arasında yapacakları transferlerle birlikte kadroyu daha da güçlendirmek ve ikinci yarıda daha iyi bir performans göstererek lige tutunmak istediklerini belirtti.

Kasımpaşa Başkanı Turgay Ciner’in verdiği talimat doğrultusunda hücumda eksiklerini giderebilmek için kanat oyuncuları transfer edeceklerini açıklayan Öksüz, eksiklerin giderilmesiyle birlikte daha iyi bir Kasımpaşa’nın ortaya çıkacağını iddia etmişti.

Bununla birlikte beklenen değişim Öksüz’ün tahmin ettiğinden farklı da olsa çok kuvvetli ve başarılı bir şekilde geldi.

Yeni Teknik Direktör Devre Arasında Gelmiş Oldu

Anadolu Ajansı muhabiri ile yaptığı görüşmede kendisine Kasımpaşa’nın teknik direktörlük koltuğunda oturan bir ismin olmadığı hatırlatılması üzerine bu konuyla alakalı olarak henüz bir karar verilmediğini açıklayan Öksüz, geçiş sürecinde bu işi yapabilen yardımcı antrenörlerinin olduğunu ifade etmişti.

Devre arasında yeni teknik direktörün kim olacağının netleşeceğini tahmin ettiğini belirten Hasan Hilmi Öksüz, ikinci yarı başlamadan önce kadrolarını güçlendirmeleri ve bir teknik direktörü göreve getirmelerinin gerekliliğinin farkında olduklarını ve bunları yapamazlarsa sıkıntılar yaşayabileceklerini bildiklerini belirtmişti.

Göreve gelen isim Sami Uğurlu oldu. Çok kötü bir durumda ancak potansiyelinin farkında olarak kulübü devralan genç teknik adam, bambaşka bir Kasımpaşa’nın oluşmasında en temel rol sahibi olan isim.