Eski Kasımpaşalı Artık Trabzonsporlu

Bu sezon Süper Lig’de dikkat çeken bir performansa imza atan Kasımpaşa’da her gün bir başka oyuncunun adı anılıyor ancak bu isimlerin genel olarak ortak özelliği Lacivert Beyazlı kulüple yollarını ayırıyor olmaları. İstanbul temsilcisinin yıldızları sergiledikleri performanslarla daha yüksek seviyedeki kulüplerin dikkatini çekmeye devam ediyorlar. Bununla birlikte bu oyunculardan biri olan ancak çok daha geçmişte Paşa formasını giyen ve geride kalan sezonun ikinci yarısında Başakşehir formasını terleten Trezeuget artık Trabzonspor’da forma giyecek.

Türkiye’yi Sevdi

Geride kalan sezonda Süper Lig’in en çok dikkat çeken takımlarından biri olmayı başaran Kasımpaşa’da gelecek sezona yönelik hazırlıklar devam ediyor ancak Mavi Beyazlı takımda kadro şekillendirme çalışmalarının beklenenden daha zorlu geçtiğini kabul etmek gerek.

Paşa’nın geride kalan sezonda sergilediği performans ve bu performansta öne çıkan oyuncular büyük kulüplerin de dikkatini çektiler. Durum böyle olunca İstanbul temsilcisinin oyuncuları daha yüksek seviyelerde işler çıkartan kulüplerin ilgisine kayıtsız kalamadı ve bu durum da ayrılıkları beraberinde getirdi.

Hatırlanacağı üzere Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat gibi isimler kulüpten ayrıldıktan sonra Trabzonspor’un yolunu tutmuştu. Süper Lig’i 38 sene aradan sonra bir kez daha şampiyon tamamlayan Trabzonspor, yine bir Kasımpaşalıyı ancak bu sefer eski bir Kasımpaşalıyı kadrosuna katmaya oldukça yakın.

Bu isimse geride kalan sezonun ikinci yarısında Başakşehir’de dikkat çeken bir performans ortaya koyan Trezeguet’ten başkası değil. Mısırlı oyuncuya yüksek seviyede bir ilgi duyan Trabzonspor, transferi tamamlama noktasına kadar getirdi.

Mısırlı oyuncu Kasımpaşa’da 71 maça çıkmış ve bu maçlarda 25 gol ile 18 asist üretmeyi başarmıştı.

Buradaki başarılı performansı sayesinde İngiltere’nin önde gelen ekiplerinden Aston Villa’ya transfer olan 27 yaşındaki oyuncu, 10 milyon Euro gibi de bir bonservis bedelini Kasımpaşa’nın kasasına koymuştu.

Bu sezon Başakşehir formasıyla kısa bir süre geçiren Trezeguet, 13 maçta 6 gol ve 4 asist yaparak gerçekten yine çok etkileyici işler çıkardı.

Nwakaeme’nin Yerini Dolduracak

Trabzonspor’da Anthony Nwakaeme meselesi artık tamamen bir çıkmaza girmişti ve Nijeryalı oyuncunun ne istediği bir türlü anlaşılmadığı gibi kulüpten ayrılığı da kesinleşmişti. Maaş konusunda takımdaki en iyi seviyelerden birine çıkartılan yıldız oyuncu, kulüpte kalmayı da istediğini dile getirmesine rağmen bir türlü el sıkışma yolunu seçmedi.

Tüm bu süreçlerden sonra artık Trabzonspor’un yeni alternatifleri belirlemeye başladığı uzun zamandır biliniyordu. Nijeryalı yıldızın ayrılığından sonra hazırlıksız kalmamak adına pek çok isimle temasa geçen Trabzonspor’da ismi en çok öne çıkan oyuncunun bu sezonun ikinci devresini Başakşehir’de geçiren Trezeguet olduğu da pek çok kez basına yansımıştı.

Bordo Mavili ekibin Trezeguet konusunda daha sıcak bakıyor olması çok da anlamsız sayılmaz. Mısırlı oyuncu bu sezon Türkiye’ye döndükten sonra Turuncu Lacivertli forma altında gerçekten fark yarattı