Kasımpaşa’dan Beşiktaş’a Doğru

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında şahane işler çıkartan Kasımpaşa adına yaz transfer dönemi bir anlamda yaprak dökümü olarak sürmeye devam ediyor. Lacivert Beyazlı ekip geride kalan sezonda yıldızlarını parlattığı Eren Elmalı, Doğucan Haspolat gibi isimlere veda ettikten sonra Umut Bozok gibi bir golcüyü de kadrosunda tutamayacağını anlamış oldu. Bununla birlikte devre arasında takıma katıldıktan sonra ligde tozu dumana katan isimlerden biri olan Jackson Muleka da gelecek sezon Paşa’nın değil Beşiktaş’ın formasını giyecek gibi görünüyor.

Bitmeyen Ayrılıklar

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği performansla bambaşka bir tarafını gösteren Kasımpaşa, gelecek sezona yönelik çalışmalarına devam ediyor ancak Lacivert Beyazlı ekibin peşini ayrılıklar bırakmayacak gibi görünüyor.

İstanbul temsilcisi geride kalan sezonda yıldızları parlayan oyuncuları Eren Elmalı ve Doğucan Haspolat’ı Trabzonspor’a göndererek kasada bir hayli rahatladı ancak ikamesi zor 2 oyuncusundan vazgeçmek zorunda kalmış oldu.

Bununla birlikte sezonun gol kralı olan Umut Bozok her ne kadar opsiyon Paşa’da olsa da bu opsiyonun kullanılmasını kabul etmedi ve gönlünde yatan takım olarak ifade ettiği Galatasaray’dan gelecek teklifi beklemeye başladı. Öte yandan oyuncuyla yine Trabzonspor’un da ilgilendiğini ifade etmekte fayda var.

Tüm bu ayrılıklar yetmezmiş gibi bir de Jackson Muleka dosyası ortaya çıktı. Başarılı golcü devre arasında Lacivert Beyazlı formayı sırtına geçirdikten sonra inanılmaz işler çıkartmış ve sergilediği performansla sezonu gol kralı olarak tamamlayan Umut Bozok’u bile bir dönem gölgede bırakmıştı.

Ancak onun da yıldızının parlamasıyla birlikte rotası değişti ve Beşiktaş’ın radarına girdi. 23 yaşındaki golcüyle ciddi bir biçimde ilgilenen Beşiktaş, kısa süre içerisinde transferi tamamlayıp resmiyete dökmeyi arzuluyor.

Tartışılmayacak Golcü

Geride kalan sezonda büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Beşiktaş, sezon başında kurduğu hayallere yönelik olarak Michy Batshuayi gibi oldukça önemli bir ismi kiralık olarak da olsa kadrosuna katmayı başarmıştı.

Bununla birlikte Belçikalı golcü Siyah Beyazlı taraftarlara saç baş yoldurtacak bir performans sergiledi ve büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Her ne kadar sezonu 15 golle de tamamlasa, Batshuayi’nin yerine bir başka golcü olsa bu sezon rekor dahi kırabilirdi.

Bu bağlamda bitiriciliği tartışılmayacak bir golcüyle anlaşmayı hedefleyen Kara Kartal’da Jackson Muleka isminin alternatif olarak tutulduğunu ifade etmekte fayda var. Beşiktaş’ın asıl gönlünde yatan ismin Jan Verghorst olduğu bununla birlikte bu transferde herhangi bir aksilik yaşanması durumunda boşta kalmamak adına Muleka ile de görüşmelerin yürütüldüğü biliniyor.

Geride kalan sezonda hem Larin hem de Batshuayi yüzünden başı bir hayli ağrıyan Beşiktaş’ın bu sefer daha sağlam adımlar atmak istemesine şaşmamak lazım. Öte yandan Kasımpaşa’nın her dokunduğu oyuncunun bir başka takıma doğru gitmesi de aslında ne kadar başarılı bir sezonun geride kaldığının kanıtı.