Kasımpaşa’da Beklenmedik Değişiklik

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa’da gelecek sezonların da aynı şekilde ve hatta daha başarılı geçebilmesi adına çalışmalar sürüyor. Bununla birlikte Lacivert Beyazlı kulüp hem sahibi hem de Başkanı olan Turgay Ciner ismiyle müsemma hale geldi ve Paşa denince Ciner’in akla gelmemesi mümkün değil. Ancak basına yansıyan son haberlere göre Turgay Ciner kulüpteki görevini bıraktı ve yönetici kadrosunda yeni görevlendirmeler yapıldı.

Hayret Verici

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında sergilediği başarılı performansla birlikte dikkat çeken ekiplerden biri olan Kasımpaşa adına işlerin gayet iyi gittiğini ve kulübün yeni bir temiz sayfa açtığını dile getirmek yanlış olmaz.

Uzun süredir şirket şeklinde yönetilen ve Ciner Grubu veya Turgay Ciner ismiyle birlikte anılan Kasımpaşa, Ciner’in yapısı gereği problemli bir kulüp olarak düşünülüyordu. Turgay Ciner’in yeşil sahada olanlara çok fazla karışması, teknik direktör istikrarı konusunda o kadar da düşünceli olmaması gibi durumlar birçok profesyonel adına Lacivert Beyazlı kulübü sıkıntılı bir konuma getirmişti.

Nitekim Ciner ne zaman görevlerini sahadan çekmeye başladı ve buraları daha iyi bilen insanlara bıraktı Kasımpaşa o şekilde yükselmeye başladı. CEO pozisyonuna Serkan Reçber’in gelmesi sonrasında Teknik Direktörlük koltuğuna da Sami Uğurlu’nun gelmesiyle birlikte işler birer birer yoluna girmeye başladı.

Tüm bunlarla birlikte basına yansıyan son haberlere göre Turgay Ciner Başkanlık görevini de devretti.

Tescilli Değişiklik

Mavi beyazlı İstanbul ekibinin yeni başkanı Mehmet Fatih Saraç oldu. İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre Turgay Ciner’in görev süresi 25 Mart 2022’de sona ermişti.

Turgay Ciner’in başkanlığı bırakmasının ardından kulüpte uzun süredir başkan yardımcılığı görevini yürüten Fatih Saraç, yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Söz konusu görev değişikliği 2 Haziran 2022 tarihinde tescil edilerek İTO kayıtlarına da geçti.

Mehmet Fatih Saraç Başkanlığı’nda 101 yaşındaki Kasımpaşa’nın yeni yönetiminde eski başkanlardan Hasan Hilmi Öksüz ise yönetim kurulu başkan yardımcı olarak yer aldı. Orhan Yüksel yönetim kurulu üyesi oldu. Mehmet Fatih Saraç, son yıllarda kulübü adeta bir başkan gibi yöneten ve kamuoyunda yönetimi en çok temsil eden kişiydi.

Nitekim birçok basın açıklamasında da Turgay Ciner isminden daha çok Mehmet Fatih Saraç’ı görmek mümkün oluyordu. Öte yandan Serkan Reçber de Genel Müdürlük görevine getirildi ve Selçuk Yeşiltaş Müdür olarak konumlandırıldı.

Kasımpaşa’da bu değişikliğin sahaya nasıl yansıyacağı merak konusu. Tüm bunlarla birlikte Turgay Ciner sağ kolu olarak nitelendirilebilecek Mehmet Fatih Saraç’tan sonra kulübünü devredebileceği birilerini bulduğunu düşünmüş olmalı.

Zira bahsedildiği gibi başarılı iş adamı saha içerisindeki olaylara karışmaya oldukça meraklıydı ve bu durum nedeniyle Kasımpaşa’da pek çok zaman iyi uyumlar yakalanmasına rağmen bu uyumlar devam ettirilememişti.