Kasımpaşa’nın Yıldızı Beşiktaş’ın Radarında

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran Kasımpaşa’da bu performansın önemli yapıtaşlarından birisi de Jackson Muleka’ydı. Belçika temsilcisi Standart Liege’den kiralık olarak transfer edilen Demokratik Kongolu oyuncunun attığı gollerle Lacivert Beyazlı ekip birçok maçtan puan veya puanlarla ayrılmayı bildi. Bununla birlikte bu performans Süper Lig’in birçok ekibi tarafından da ilgi topladı. Bu ekiplerden biri olan Beşiktaş, başarılı golcüyü kadrosuna katmak adına çalışmalara başladı.

Golcü Kapışılıyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısına damga vuran bir performans sergileyen Kasımpaşa, gelecek sezon daha iyi bir performans sergilemek adına kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Lacivert Beyazlı ekibin bu performansında bilhassa ikinci yarının prenslerinden Jackson Muleka’nın ciddi bir etkisi vardı. Demokratik Kongolu oyuncu attığı gollerle Paşa’yı tam anlamıyla sırtladı.

Basında yer alan haberlere göre Beşiktaş, geçen sezon Kasımpaşa forması giyen Jackson Muleka için Standart Liege ile görüşmelere başladı. Belçıka ekibi, sözleşmesinin bitimine 1 yıl kalan Muleka’yı yeniden kiralamayacak. Liege, 22 yaşındaki golcü için 3.5 milyon Euro bonservis bedeli talep ediyor. Siyah beyazlılar bu transferi gerçekleştirmek adına pazarlıkları sürdürüyor.

Kasımpaşa’da 14 maçta forma giyen Kongolu golcü oyuncu, takımının yükselişinde önemli bir rol oynadı. Forma şansı bulduğu maçlarda rakip fileleri 12 kez havalandıran Muleka, 4 de asist yaptı. Forma giydiği maç başından daha fazla gol atmayı başaran oyuncunun bu performansının takdir edilmemesi gerçekten mümkün değildi.

Umut Bozok Bekliyor

Kasımpaşa’nın geçtiğimiz sezon Fransa ekibi Lorient’den kiraladığı Umut Bozok için 1 milyon euro’luk satın alma opsiyonu vardı.

Kulüpler bu opsiyon konusunda anlaşmasına rağmen, Umut Bozok, Kasımpaşa’da kalmayı reddetti.

Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek’in yönetimde yer alan isimler Umut’la iletişime geçerek seçimi beklemesini ve kendisini takımda görmek istediklerini iletti. Dursun Özbek ve kurmayları Umut’u, Lorient’ten daha uygun koşullarda transfer edeceğini düşündüğü için oyuncunun Kasımpaşa ile sözleşme imzalamasını istemedi.

Umut Bozok da bu gelişme üstüne Galatasaray’dan gelecek teklifi beklemeye karar verdi. 25 yaşındaki futbolcu Süper Lig’de bu sezon attığı 20 golle gol kralı olma başarısı gösterdi.

Bununla birlikte Umut Bozok ile alakalı olarak bir süre daha dedikoduların süreceği kesin. Başarılı golcü Gol Kralı olduktan sonra ister istemez diğer takımların dikkatini de çekmiş oldu ve bu bağlamda gelecek sezon birçok takım onu kadrosuna katmak adına çalışmalar yapacaktır.

Öte yandan Kasımpaşa’nın önce Jackson Muleka sonra da bir başka golcüsü Umut Bozok’tan feragat edecek olması durumu taraftarlarını ister istemez tedirgin edecektir. Ancak bu noktada Jackson Muleka’yı bulan kadronun hâlâ daha görevde olduğunu, gelecek sezonda da Muleka gibi, Umut Bozok gibi isimlerin kadroda başka kimliklerle yer bulabileceğini söylemek Kasımpaşa’nın başarısını öne çıkarmakta önemli