Kasımpaşa Spor Kulübü

Kasımpaşa Spor Kulübü İstatistik Paylaşmaya Devam Ediyor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle spor kulüpleri oyuncuları için antrenörler tarafından program hazırlatıyor. İdmanlarını takım halinde yapamayan oyuncular da, evlerinden bireysel olarak çalışmalarına bu sayede devam etmiş oluyor. Formlarını korumaya çalışan sporcular, bir yandan da liglerin durumuna ilişkin belirsizlik içerisinde savaş veriyorlar. Fakat sıkıntılar bunlarla da kalmıyor. Takımların taraftarı da bu süreçte, takımının başına ne geleceğini ve oyuncuların ne durumda olduklarını merak ediyor.

Duruma ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu her ne kadar en erken Haziran ayı başında maçlar başlayabilir dese de, net tarih verilmemesi kafaları karıştırdı. Bu da hem sporcuların hem de yöneticilerin kafasını karıştıran durumlardan biri oldu.

Jorge Fernandes’in Pas İsabet Oranı %84.6 Olarak Hesaplandı

Bu süreçte antrenmanlarına evlerinde devam eden sporcular ise, sosyal medya üzerinden antrenman videolarını paylaştılar. Kulüpler de bu süreçte taraftarın kafasını dağıtmak ve moral olmak amaçlı, oyuncularının geçmiş maçlardaki istatistiklerini sosyal medya aracılığıyla paylaşmaya yöneldi. Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Spor Kulübü de, son paylaşımında Jorge Fernandes’e yer verdi.

Kasımpaşa Spor Kulübü futbol takımının başarılı oyuncusunun istatistiklerine göre, Fernandes’in pas isabeti %84.6 ve maç başına kritik top uzaklaştırmasının da 3.9 olduğunu paylaştı.