Kasımpaşa Semt Derbisinde 3 Puan İstiyor

Spor Toto Süper Lig’in 32’nci hafta mücadelesinde Sami Uğurlu önderliğindeki Kasımpaşa, deplasmanda Vava Cars Fatih Karagümrük’e konuk olup 3 puan kovalayacak.

İstanbul’un semt derbisinde, puan sıralamasında altlı üstlü olan iki takım, avantajı kendi lehlerine çevirmek için oynayacaklar.

Kasımpaşa İkili Rekabette Bugüne Kadar Neler Yaptı

kasımpaşa

Spor Toto Süper Lig’de İstanbul’un semtlerini temsil eden iki takım, Kasımpaşa ve Vava Cars Fatih Karagümrük, daha önce birbirlerine defalarca rakip oldular.

Uzun yıllardır Spor Toto Süper Lig’de bulunan Kasımpaşa, bu ligde rakibinden çok daha tecrübeli bir konumda. Vava Cars Fatih Karagümrük ise Spor Toto Süper Lig’e çıktığı ilk günden beri oynadığı futbol yakaladığı istikrarla takdir topluyor.

Hal böyle olunca Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 32’nci haftasında, futbolseverlerin izleme listelerine kaydettikleri maçlardan biri de Kasımpaşa – Vava Cars Fatih Karagümrük arsındaki bu semt derbisi olacaktır.

Lacivert beyazlı ekibimiz, daha önce Vava Cars Fatih Karagümrük ile toplam 35 kez karşılaştı. Yani iki ekip arasındaki rekabetin tarihçesi hayli eskilere dayanıyor.

Bu maçlarda alınan toplam galibiyet sayılarına bakıldığında ise psikolojik üstünlüğün açık ara farkla lacivert beyazlı ekibimizde olduğu görülüyor. Zira daha önce yapılan 35 karşılaşmanın neredeyse yarısını, Kasımpaşa takımımız kazanmış.

Bu süreçte rakibini 17 kez sahadan eli boş göndermeyi başaran lacivert beyazlı ekibimiz, 11 kez de Fatih Karagümrük temsilcisi ile puanları paylaşmış.

Vava Cars Fatih Karagümrük ise ilki 1957 yılında oynanan maçlarda bugüne kadar sadece 7 kez galip gelmiş.

İki takım arasında oynanan son 5 maça bakıldığında, yine büyük bir Kasımpaşa üstünlüğü görmek mümkün. 3’ü resmi 2’si ise hazırlık maçı olarak düzenlenen son 5 maçın 3’ünde gülen taraf Paşa oldu. Kalan 2 maçın 1’inde Vava Cars Fatih Karagümrük kazanırken, Spor Toto Süper Lig 2020 – 2021 Sezonu’nun ilk yarısındaki maçta ise sahadan beraberlik çıkmıştı.

İki ekip en son Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk yarısında 21 Kasım 2021’de karşı karşıya geldi.

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’ndaki maçta, o dönem form olarak çok sıkıntıda olan takımımız, rakibine 1 – 3 mağlup oldu.

O maçta Vava Cars Fatih Karagümrük’ün gollerini Brecka (kk), Karamoh ve Pesic atmış, rakip takım ilk yarım saati 0 – 3 bitirmişti. Onlara cevabı veren ise 32’e şimdilerde Trabzonspor’da oynayan Yusuf Erdoğan olmuştu.

Karagümrük Kasımpaşa Maçı Nerede Ne Zaman

Vava Cars Fatih Karagümrük ile teknik direktör Sami Uğurlu’nun başında bulunduğu ekibimizin karşı karşıya geleceği mücadele 9 Nisan 2022 Cumartesi günü oynanacak.

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun ev sahipliği yapacağı karşılaşma saatler 13:30’u gösterirken başlayacak.

Vava Cars Fatih Karagümrük tarafında Kerim Frei, Baniye ve Serhat Ahmetoğlu sakatlıkları sebebiyle kadroda yok.

Lacivert beyazlı ekibimizde ise Sakib Aytaç sakatlık, Hajradinovic ve Eysseric ise kart cezası nedeniyle forma şansı bulamayacaklar.