Kasımpaşa ’nın Karagümrük Maçı Değerlendirmesi

Son dönemde üst üste aldığı galibiyetlerle dikkat çeken Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’in 32. haftasında Fatih Karagümrük deplasmanına çıktı.

İlk yarıyı iki farkla geride kapatan lacivert beyazlı ekip, ikinci yarıda maçı çevirmek için çabalasa da yeterli olmadı. Sahadan 3-2’lik skorla mağlup ayrılan Kasımpaşa takımı, uzun bir aradan sonra mağlubiyet ile tanıştı

Kasımpaşa’da Seri Sonra Erdi

Son haftalarda gösterdiği başarılı performans ile ligin en formda takımlarından biri olan Paşa, hem üst üste aldığı galibiyetler hemde sahadaki futbol anlayışı ile son dönemin en fazla fark yaratan takımlarından biri.

Yüksek tempolu ve yüksek enerjili bir oyun tercih etmesine rağmen fiziksel açıdan iyi bir seviyede olan Lacivert beyazlılar, ön alan baskısının uygulandığı, hücumcu anlayış ile keyif veren bir futbol ortaya koyuyor.

Karagümrük karşısında benzer bir anlayışla sahada olan lacivert beyazlı ekip, İkinci yarıda maçı çevirmek için çabalamasına rağmen verimli olamadı.  ikinci yarı son dönemde akan oyunda en çok problem yaşadığı bir 45 dakika oldu. Duran toplar dışında etkili olamadılar ve attıkları iki golde duran toptan geldi.

Karagümrük deplasmanında eli boş dönen Lacivert beyazlılar, Süper Lig’deki 13.mağlubiyetini aldı. Son haftalardaki başarılı form grafiğini Karagümrük karşısında sürdüremeyen Kasımpaşa takımı, dört maçlık galibiyet serisini Karagümrük deplasmanında bırakmış oldu.

Deplasmanda üç maç sonra mağlup olan Kasımpaşa, 32. haftayı 41 puan ile tamamlarken maç fazlasıyla 11. sırada yer aldı. Düşme hattında yer alan Altay bu hafta kazanması halinde Paşa ile olan puan farkını 9’a indirmiş olucak.

Kasımpaşa Presin Karşılığını Alamadı

kasımpaşa

Son dönemdeki güçlü oyun karakterini Karagümrük karşısında da sürdüren Kasımpaşa takımı, ilk 20 dakikalık baskıda golü bulamadı ve Pesic detayı skoru değiştiren kritik bir hamle oldu.

En uçta Muleka ve forvet arkasında Umut Bozok ile başlayan Sami Uğurlu, önde yüksek tempolu presi hedeflerken,  Muleka ve Umut’un fiziksel gücüyle o bölgede üstünlük kurmayı hedefledi ve belli bölümlerde başarılı oldu.

Kompakt bir şekilde rakibin üzerine giden Lacivert beyazlılar, Umut’un çalışkanlığı ve Muleka’nın fiziksel gücüyle önde presi doğru uyguladı. Umut ile Muleka’nın yan yana konumlanması Biglia’nın etkisini azalattı. Böylece Biglia’nın savunma önünde top almakta zorlanması Kasımpaşa’nın rakibini kendi yarı sahasında kalmasını sağladı.

Karagümrük kendi yarı sahasından çıkamayınca Lacivert beyazlılar geriye koşmak yerine enerjilerini önde prese harcadı. Bu da Kasımpaşa’nın pres ömrünü uzattı. Oyuna iyi başlayan Paşa ne olursa olsun ilk 20 dakikada golü bulmalıydı.

Gol gelmeyince çözümü Pesic’te bulan Fatih Karagümrük, forvetiyle girdiği iki aksiyonda farkı birden açtı. İlk 20 dakikadaki yoğun prese karşı gelmeyen gol, Kasımpaşa için dezavantaja dönüştü. İkinci yarıda Travnik hamlesiyle hücumda daha etkili bir Paşa olsa da akan oyunda zorlandı ve duran toplardan skor üretmesine rağmen yeterli olmadı.