Kasımpaşa Bal Yapmayan Arı Oldu

Spor Toto Süper Lig 32’nci hafta mücadelesinde lacivert beyazlı ekibimiz Kasımpaşa, teknik direktör Sami Uğurlu önderliğinde Vava Cars Fatih Karagümrük’e 3 puan bıraktı.

Hücumda birçok pozisyonda İtalyan file bekçisi Viviano’ya takılan Kasımpaşa, 4 maçlık galibiyet serisine de ne yazık ki böylece İstanbul’daki semt derbisinde son vermiş oldu.

Kasımpaşa Topu Aldı Puanları Verdi

Karşılaşmanın istatistik kağıdına baktığımızda göze çarpan ilk husus, maçı 3 – 2’lik skorla kaybeden takımımız Kasımpaşa’nın 90 dakikayı daha çok topla oynayan taraf olarak bitirmiş olduğu.

Teknik direktör Sami Uğurlu’nun göreve geldiği günden beri oturtmaya çalıştığı ayağa pasa dayalı olgun oyun anlayışı bu karşılaşmada da belli ki kendini göstermiş.

Lacivert beyazlı takımımız rakibi karşısında %55 ile topla oynarken bu oranı yaptıkları 468 pas ile destekledi. 468 pası %87 gibi yüksek bir isabet oranıyla gerçekleştiren teknik direktör Sami Uğurlu’nun öğrencileri bu süreçte sadece 47 kez uzun top oynamayı denediler. Yani bu istatistiklerin gösterdiği üzere sahadaki oyuncuların maç planına bir ölçüde sağdık kaldılar.

Takımın planlarının önemli bir parçası olan kanat ortalarında da yine yüksek bir sayı göze çarptı. Öyle ki bilhassa kanat bekleriyle rakibin ceza alanına ortalar kesen ve bu şekilde çok net gol pozisyonlarına da giren ekibimiz, 29 ortayı %45 gibi iyi bir oranla yerine ulaştırdı.

Bu ortalardan maçı kazandıracak sayıda gol çıkmamasının başlıca sebebi ise maçı izleyen herkesin takdir edeceği üzere Vava Cars Fatih Karagümrük kalecisi Emiliano Viviano idi.

Kasımpaşa bunları yaparken teknik direktör Volkan Demirel’in ekibinin ana planı ise maçta da sıkça rastlandığı üzere hızlı kontra ataklarla direkt hücum yapmaktı. Bu anlayışa uygun oyuncularıyla etkili bir performans ortaya koyan Vava Cars Fatih Karagümrük, buna paralel olarak toplam 392 pasının 63’ünde uzun pas denedi.

Onlar da paslarının %81’inde isabet sağlayarak bu anlamda iyi bir günü geride bıraktılar. Rakip adına tam bu noktada olumsuz nokta ise pas isabet oranının Kasımpaşa yarı alanında %66’ya kadar düşmesiydi.

Karagümrük Hücumda 2 Kat Fark Attı

kasımpaşa

Teknik direktör Sami Uğurlu’nun öğrencileri için maçın kırılma anlarında genellikle Vava Cars Fatih Karagümrük kalecisi Viviano ve yaptığı kurtarışlar vardı.

Hücumda Spor Toto Süper Lig’deki tüm takımlar içinde en formda oyunlardan birkaçına sahip olan ve Umut Bozok – Muleka iş birliğinden nice goller çıkaran lacivert beyazlı takımımız bu kez yeterli performans gösteremedi.

Rakip kaleyi toplamda 16 şutla tehdit eden Kasımpaşa, bu 16 şutundan yalnızca 4 tanesinde isabet sağladı ve %25 gibi bir oranla hücum etti. Üstelik takım 16 şutunun 11’inde ise rakip Vava Cars Fatih Karagümrük’ün ceza sahasının içindeydi.

Öte yandan rakip Vava Cars Fatih Karagümrük ise %50 isabet oranı yakaladı. 10 şut çekip 5’inde isabeti bulan ev sahibi ekip, 5 isabetinden de 3 gole ulaştı ve bu zorlu 90 dakikada gülen taraf oldu.