Kasımpaşa Kalan Maçlarını Kazanmak İstiyor

Sezonun özellikle ikinci yarısında gösterdiği başarılı performans sayesinde taraflı tarafsız tüm futbolseverlerin takdirini kazanan Kasımpaşa’da moral ve özgüven oldukça yerinde. Oynadığı son 3 maçın 3’ünü de kazanan Lacivert Beyazlı takımın başarılı teknik direktörü Sami Uğurlu, A SPOR kanalına yaptığı açıklamalarda geriye kalan 8 maçın 8’ini de kazanmak istediklerini dile getirdi.

Paşa’nın Kendine Güveni Tam

Bu sezon Süper Lig’in özellikle ikinci yarısında gösterdiği performans Kasımpaşa’ya geçmiş sezonlara göre daha keyifli bir dönem geçirme şansı tanıdı.

Lacivert Beyazlı ekip ligin ikinci yarısında teknik direktör Sami Uğurlu’nun yönetiminde gösterdiği performans, takımın fizik kalitesi ve her türlü oyuna ayak uydurabilmesi gibi konularda oldukça övüldü ve açıkçası futbolseverler bu övgüyü sunmakta haksız değiller.

Bununla birlikte ligin ikinci yarısına 4 maçlık bir galibiyet serisiyle başlayan Kasımpaşa, sonraki 4 maçta 1 puan toplayabilmiş ve bu durum takımı küme düşme hattına tekrar yaklaştırmıştı. Ancak son 3 maçta küme düşme hattında yer alan takımlara karşı alınan galibiyetler İstanbul’un Paşasını biraz daha rahatlattı.

Öte yandan bu maçlarda gösterilen performanslar oldukça iyiydi. Ligin 31’inci haftasında oynanacak Gaziantep FK maçının hazırlıklarına başlayan Kasımpaşa’da teknik direktör Sami Uğurlu A SPOR’a açıklamalarda bulundu.

Başarılı teknik adam Kasımpaşa’nın oynadığı oyunun herkes tarafından beğenildiğini dile getirdi ve bu oyunu devam ettirmek istediklerini ifade etti. Geriye kalan 8 maçın tamamından galip ayrılmak için çalıştıklarının altını çizen genç teknik adam diğer konularda da oldukça dikkat çekici ifadelere imza attı.

Nokta Atışı

Transfer dönemini çok iyi geçirdiklerini ve bu durumun faydasını gördüklerini dile getiren başarılı teknik adam, Kasımpaşa ile alakalı çok değerli bir veriyi de hatırlattı.

İkinci yarıda oynanan maçlarda bu sezonun tartışmasız lideri Trabzonspor’dan sonra en çok puan toplayan takım olduklarının altını çizen Sami Uğurlu, bu durumun takıma ne kadar güven verdiğinden bahsetti.

Kasımpaşa, ligin ikinci yarısında oynadığı 12 maçtan 8 galibiyet, 2 mağlubiyet ve 2 beraberlik çıkartarak toplamda 26 puan toplamayı başarmıştı. Bu bağlamda Sami Uğurlu’nun öğrencilerine bu kadar güvenmesinde pek de haksız olmadığı söylenebilir.

Kasımpaşa ile alakalı olarak dile getirilmesi gereken en önemli meselelerden birisi de takımın fizik kalitesi. Gerek ilk 11’de başlayan gerekse de yedek kulübesinde oturan oyuncular olabilecek en iyi seviyelerde kendilerini tutmayı başarıyorlar ve bu durum da takımın oyununu sabit tutabilmesine yardımcı oluyor.

Hatırlanacağı üzere Kasımpaşa’nın oynadığı son maçta mağlup ettiği Yeni Malatyaspor’da teknik direktörlük yapan Cihat Arslan da bu duruma dikkat çekmiş ve Kasımpaşa kadar koşmadıktan sonra Kasımpaşa’yı mağlup etmenin çok zor olduğunu dile getirmişti.

Nitekim Kasımpaşa da ikinci yarıda sadece Fenerbahçe ve Trabzonspor gibi iki dev karşısında boyun eğmek zorunda kaldı.