Kasımpaşa Giresunspor Maç İstatistikleri

Spor Toto Süper Lig’de 21 Hafta’da Sami Uğurlu yönetimindeki Kasımpaşa, ligin öne çıkan ekiplerinden GZT Giresunspor ile karşılaştı.

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısının hayli kötü bir performansla geçiren ve lig puan tablosunun son sıralarına kadar gerileyen Paşa, son haftalarda gözle görülür bir toparlanma ivmesi yakaladı.

Teknik direktör Hakan Kutlu ile yolları ayırdıktan sonra, Kasımpaşa Teknik Direktörlüğü görevini Sami Uğurlu’ya emanet eden yönetim bu kararından son derece memnun olsa gerek.

Zira takım Spor Toto Süper Lig’in son 4 haftasında mağlubiyet yüzü görmedi. Namağlup geçirilen bu 4 haftada tam 10 puan toplandı. Üstelik son 3 maçta toplanan 9 puan da takıma bu sezon başından beri ilk kez böylesi bir galibiyet serisi yakalama fırsatı verdi.

Kasımpaşa, bu hafta bu galibiyet serisinin üçüncü düğümünü Giresun’da attı.

Hakan Keleş’in teknik direktörlüğünü yaptığı Karadeniz ekibi, geçen hafta aldığı Galatasaray galibiyetinin moraliyle Paşa karşısında mutlak 3 puan için çıkmıştı.

Fakat maçın başından itibaren onlar için işler hiç yolunda gitmedi. Bunun aksine Sami Uğurlu ve öğrencileri içinse maçı kazanmaları için ne gerekiyorsa o oldu.

Ben Ouannes’in ilk yarıda açtığı gol perdesiyle öne geçen Paşa, GZT Giresunsporlu Pelupessy’nin kırmızı kartıyla daha da rahatladı.

İkinci yarıda Hadergjonaj’ın attığı penaltı golü maçın skorunu tayin etti ve Lacivert Beyazlılar ligde kalma yarışı adına çok ama çok önemli bir 3 puan aldılar.

Bu önemli üç puan sadece skor olarak değil oyun olarak da Paşa’nın cebine girdi. Peki Sami Uğurlu ve Lacivert Beyazlılar nasıl bir futbol oynadı? İstatistiklere göz atalım…

Kasımpaşa Dengeli İstatistikler Yakaladı

Maçta topa daha fazla sahip olan taraf GZT Giresunspor oldu. Ancak bu üstünlük öyle çok bariz bir üstünlük değildi. GZT Giresunspor, %52 ile topla oynarken Paşa onlara %49 ile karşılık verdi. Yani maç bu anlamda da gayet dengeliydi.

İkili mücadele anlamında ise yine görece dengeli bir istatistik vardı. İki takım oyuncularının girdiği ikili mücadelelerde Yeşil Beyazlılar %54 ile daha fazla galip çıkan taraf oldu. Bunun hava topu mücadelelerine yansıyan kısmında ise Lacivert Beyazlılar’ın üstünlüğü göze çarptı.

Her iki ekibinde de %80’e yakın pas isabetiyle oynadığı maçta ev sahibi daha çok orta denese de bunlarda gol çıkaramadı.

Hücum tarafında ise aslında hem Sami Uğurlu’nun hem Hakan Keleş’in öğrencileri biraz zayıf kaldı. Paşa, rakip kaleye 14 şut çekerken bunlarında sadece 4’ünde kaleyi bulabildi.

GZT Giresunspor için ise bu sayı 11’de 2 şeklinde ortaya çıktı.

Maçta En Çok Topla Oynayanlar Defanslar Oldu

kasımpaşa

Maçın en çok topla oynayan oyuncularının defanstaki isimler olması da elbette tesadüf değil. Buna göre GZT Giresunsporlu Perez, karşılaşmanın en çok topa değen oyuncusu oldu (93). Onu 90 kere ile Aziz Behic ve 88 kez ile Diarra izledi.

Kasımpaşa’da ise bu alanda liderliği Tarkan Serbest aldı.

Bu da aslında iki takımın da savunmadan oyun kurulumuna kısa paslarla önem verdiklerini gösteren bir istatistik oldu.