Kasımpaşa Yükselmek İçin Neler Yapmalı

Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’de oynamaya başladığı günden bu yana ligin en istikrarlı takımlarından biri olmuştur.

Daima orta sıralarda kendine yer bulan ve Spor Toto Süper Lig denilince akla gelen ilk kulüplerden olan Paşa, bu sene zor günler geçiriyor.

Lacivert Beyazlılar, Spor Toto Süper Lig’in puan tablosunda 20 maçta topladığı 18 puanla yer alıyor. Böylece düşme hattında aynı puanda bulunan 4 takımla, Spor Toto Süper Lig’in aşağısındaki ateşi en yakından hissediyor.

Kasımpaşa İstikrar ve Kalite Bulmalı

Spor Toto Süper Lig’deki her kulüp için kronikleşmiş sorunun adı: İstikrar.

Bu Kasımpaşa için de böyle. Ancak aslında yazının başında da belirttiğimiz gibi Kasımpaşa, yönetimsel anlamda ligin en istikrarlı ekiplerinden biri. Güçlü bir yönetimi, ödemeleri en rahat yapan kulüp olması, mali yapıdaki düzen derken Paşa istisnai örnek olan bir kulüp.

Buna karşın aynı istikrar ne yazık ki futbol takımına ve saha içine geldiğinde pek görülmüyor.

Hatırlanacağı üzere Lacivert Beyazlı kulüp, bu sezona Şenol Can ile başlamıştı. Ancak hemen sezon başında Şenol hoca ile yollar ayrıldı. Onun ardından gelen isim Spor Toto Süper Lig’in tecrübeli teknik direktörlerinden Cihat Arslan oldu.

Ne var ki Cihat Arslan da Kasımpaşa Teknik Direktörü olarak sadece 65 gün dayanabildi. Takım 19. Sıraya kamp kurunca, Cihat hoca da İstanbul’dan ayrıldı.

Cihat Arslan’ın yerine gelen isim ise yine Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig tecrübesi bol olan bir isimdi. Lacivert Beyazlılar’da yönetim, takımın yeni teknik direktörü olarak Hakan Kutlu’yu anons etti. Kasımpaşa’nın, Hakan Kutlu ile olan serüveni de ne yazık ki ancak 51 gün sürebildi.

An itibariyle takımın başında daha önce kulüpte antrenör olarak bulunan Sami Uğurlu bulunuyor.

Kasımpaşa Ligde Kalmak İstiyor

kasımpaşa

Spor Toto Süper Lig’in böylesine gediklisi olmuş bir takımın elbette ilk hedefi ligde devam olarak mücadele etmek. Bu mücadele için de azami koşullar sağlanmalı ve saha içi saha dışı faktörler en optimum noktaya getirilmeli.

Kasımpaşa Teknik Sorumlusu Sami Uğurlu, göreve geldiği 3 maçta da henüz mağlubiyet yüzü görmedi. Daha da önemlisi takım bu sezon ilk kez üst üste 2 galibiyet aldı.

Buradan bakınca Sami Uğurlu’nun kulübede ve antrenman sahasında bir şeyleri yoluna koyduğu görülüyor. Şimdi Kasımpaşa Yönetimi için kritik bir kararın eşiğine geliniyor.

Zira ikinci yarının önümüzdeki 7 haftasında Paşa, 3 büyük kulüp ile karşılaşacak. Kalan 4 maçta ise rakipler ligin kalburüstü takımlarından Aytemiz Alanyaspor ve İttifak Holding Konyaspor olacak.

Bu maçlar gelmeden karar vermek zorunda olan yönetim yine bir teknik direktör değişikliği yapıp, kulübeye artık Türk futbolseverlerin hemen her kulüpte görev yaptığını gördüğü bir “tecrübeyi” mi getirecek; yoksa yeni bir söz söyleyip, yeni bir isme mi şans verecek.

Kritik karar Paşa’nın sezon sonundaki yerini belirleyecek.