Kasımpaşa 3 Maçta 9 Puan Kaptı

Spor Toto Süper Lig’de 21 haftayı geride bırakırken yükselişte olan takımlar arasına Kasımpaşa da girmeyi nihayet başardı.

Bu sezon başından beri ortaya koyduğu istikrarsız performanslarla taraftarını bir hayli üzen ve Spor Toto Süper Lig maratonunun büyük bölümünü küme düşme hattında geçiren Kasımpaşa nihayet kendine geldi.

Lacivert Beyazlılar, bu sezona teknik direktör koltuğundaki Şenol Can ile başlamıştı. Şenol Can ile yollarını henüz Spor Toto Süper Lig’in ilk haftalarında ayıran takım sonrasında Cihat Arslan ile anlaşmıştı.

Kasımpaşa, tecrübeli teknik direktör Cihat Arslan ile de aradığı çıkışı yakalamayınca onu da göndermişti. Yeni teknik direktörlük görevi için Hakan Kutlu seçilmiş fakat onun da teknik direktörlük ömrü çok uzun sürmemişti.

Hakan Kutlu’nun ardından kimin takımın başına geleceği merak edilirken görev kulüpte bir süredir altyapı antrenörü olarak çalışan Sami Uğurlu’ya geldi.

Başlarda geçici bir görevlendirme gibi gözüken bu hamle Paşa’ya sezonun en formda olduğu dönemini yaşattı.

Kasımpaşa Çok Formda

kasımpaşa

Spor Toto Süper Lig’de şu sıralar en formda takımlar sıralamasında Kasımpaşa başı çekiyor. Zira lider Trabzonspor bile son 3 maçını kazanmayı başaramadı.

Bu noktada Spor Toto Süper Lig’de son 3 maçını kazanan tek takım Lacivert Beyazlılar oldu ve puan tablosunda hanesinde 9 puan ekledi.

Sami Uğurlu’nun öncesinde görev yapan hiçbir teknik direktör üst üste bu kadar galibiyet almayı başaramamıştı. Buna ek olarak bu 3 teknik direktörün bu sezon toplamda 3 galibiyeti bile yoktu.

Spor Toto Süper Lig’in ilk haftalarında rakiplerin garanti 3 puan gözüyle baktıkları Kasımpaşa artık çekinilen bir rakip. Bu anlamda Paşa’nın alışık olduğu imajına geri döndüğü de söylenebilir. Zira Lacivert Beyazlılar, her daim ligin zorlu ekiplerinden biri olmaya çok alışık.

Kasımpaşa Yükselişi Nasıl Sağladı

Paşa’nın yükselişinin kilit bazı noktaları var olması muhtemel. Çünkü Lacivert Beyazlılar, ilk 18 haftada toplamda 2 galibiyet alırken son 3 haftaya 3 galibiyeti başka türlü sığdıramazdı.

Bu kilit noktaların başında Kasımpaşa Teknik Direktörü Sami Uğurlu’nun, takımın hücum gücüne yaptığı katkı görülebilir. Paşa, bu sezon ilk defa üst üste üç maçta 2 ve üzeri gol atmayı başararak golcü bir takım kimliğine büründü.

Paşa bu maçlarda Altay’a ve GZT Giresunspor’a 2, Atakaş Hatayspor’a ise 3 gol atmayı başardı.

Golcülüğünün yanına mücadele gücünü de ekleyen Paşa, son 3 maçta çok değerli bir istatistiği de eklemeyi başardı.

Atakaş Hatayspor karşısında 121 km ve GZT Giresunspor maçında 126 km koşan Lacivert Beyazlılar, bu istatistiklerle o haftaların en çok koşan takımı olmayı başarmışlardı.

Bu çıkışta elbette oyuncuların da katkısı göz ardı edilemez. Bilhassa çok formda bir sezon geçiren Mortadha Ben Ouannes, son 3 maçta attığı 3 gol ve yaptığı 1 asist ile bu çıkışın mimarı olan isimlerden. Öte yandan Umut Bozok da sezon başından beri gösterdiği formla takımın en çok katkı veren isimlerinden.