Kasımpaşa File Bekçisini Buldu

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla küme düşme hattından kurtulup ligi orta sıralarda tamamlayan Kasımpaşa, gelecek sezonun kadrosu için ara vermeden çalışmalara başladı. Uzun bir süredir kaleci arayışında olduğu bilinen Lacivert Beyazlı takımın adı birçok file bekçisiyle geçerken, basına yansıyan son haberler bu sezon küme düşen Göztepe’de kadro dışı bırakılan İrfancan Eğribayat’ın İstanbul’a doğru yolculuğa çıkmaya hazırlandığını iddia ediyor.

Eksikler Tamamlanıyor

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında istenilen performansın altında kalsa da ikinci yarıda gayet başarılı bir performans ortaya koyan Kasımpaşa, sezonun son maçında konuk olduğu Altay’ı 4-2 ile mağlup ederek ligi orta sıralarda tamamlamayı başarmıştı.

Lacivert Beyazlı takım bu başarının en büyük pay sahibi olan Teknik Direktör Sami Uğurlu ile 3 yıllık sözleşme imzaladıktan sonra gelecek sezonun kadro çalışmalarına da ara vermeden başladı. Uzun bir süredir kaleci arayışında olduğu bilinen Kasımpaşa’nın sezonun ikinci yarısından beri adı farklı kalecilerle anılıyordu.

Bununla birlikte İstanbul temsilcisinin yabancı kuralını da gözeterek bir yerli kaleci aradığı biliniyor. Bu bağlamda pek çok farklı kaleciyle de ilgilendiği iddia edilen Sami Uğurlu’nun takımına yazılan son isimse İrfancan Eğribayat.

Bir dönem Galatasaray’ın da radarına giren genç file bekçisi, bu sezon küme düşen Göztepe’de formsuz görüntüsüyle eleştiri toplamıştı. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı kulübün geçtiği sıkıntılı süreçlerde taraftarlarla tartışmaya giren İrfancan, bu olay sonrasında süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

Göztepe’den ayrılmasına kesin gözüyle bakılan başarılı kaleciye Fenerbahçe ve Galatasaray’ın göz koyduğu iddia edilmişti ancak her iki devin cephesinden de konuyla alakalı resmi bir açıklama gelmedi.

Basında yer alan son haberlerse Kasımpaşa’nın bu transferi tamamlamak adına büyük bir mesafe kat ettiği ve anlaşmanın yakın zamanda duyurulacağı yönünde ifadeler içeriyor.

Kadronun Korunma İhtiyacı

Öte yandan Kasımpaşa adına sezonun en iyi isimleriyle alakalı bir tehlikeden de söz etmeden geçmemek gerekiyor.

Lacivert Beyazlı takımın sezonu gol kralı olarak tamamlayan golcüsü Umut Bozok, başarılı sol beki Eren Elmalı ve yetenekli orta sahası Doğucan Haspolat diğer takımların radarına çoktan girdiler. Öte yandan Valentin Eysseric, Jackson Muleka gibi isimlere de ilgi olduğu basında yer alan haberlere yansıdı.

Bu durum Kasımpaşa adına gurur verici olduğu kadar tedirgin edici. Zira kulübün bu sezon üstün verim aldığı bu isimlerin büyük bir çoğunluğuyla yollarını ayırması gelecek sezon planlamalarını da ister istemez aksatacaktır.

Büyük ölçüde yerli olan bu isimlerin aynı zamanda bu yabancı kuralı içerisinde çok daha değerli olduklarını ve kulüplere güç kattıkları gibi ayrılıkları durumunda Kasımpaşa’nın da gücünü kaybedebileceğini tahmin etmek zor değil.

Bununla birlikte oyunculara gerçekten tatmin edici bonservis bedelli gelirse işlerin rengi o zaman bir hayli değişir.