KASIMAPAŞA KARAGÜMRÜK KARŞISINDA DİRENEMEDİ 21 KASIM

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında İstanbul temsilcisi Kasımpaşa kendi evinde, kendi sahasında Karagümrük karşısında yenildi. Maç 3-1 bitti. Maçı kazanmak için sahaya çıkan Kasımpaşa bu durumu kendi lehine çeviremedi ve maçı kaybetti.

Tehlike bölgesinden çıkmak istedikçe çıkamayan Kasımpaşa takımı için nasıl bir yol olacak onları neler bekliyor oldukça merak ediliyor. Şu an 9 puanla 19. Sıraya gerileyen Kasımpaşa 1 sıra daha düştü.

Kalan haftalarda daha dikkatli oynaması gereken Kasımpaşa’nın artık maç kaybetme lüksü yok. Maçları bir bir kazanması gereken Kasımpaşa için artık final havasından geçen haftalar başladı.

KASIMPAŞA KALESİNDE 3 GOL GÖRDÜ

Maç oldukça gollü geçti. 3-1 biten maçta ev sahibi takım Kasımpaşa kendi kalesinde 3 gol gördü. Maçın gollerini; Tomas Brecka kendi kalesine gol attı ve Kasımpaşa’nın tek golünü de böylece Yusuf Erdoğan kaydetti.

Karagümrük’ün golleri ise; Yann Karamoh ve Aleksandar Pesic kaydetti. Maçta ayrıca iki kırmızı kart görüldü. Karagümrük oyuncularından Lucas Biglia ve  Hedenstad

kırmızı kart gördüler.

Ev sahibi takımı kendi kalesine attığı gol ile maçın ilk dakikalarında geriye düşerek moral bozukluğu yaşadılar. Maçın diğer golleri de ilk yarıda atılınca ilk yarı çok gollü bir şekilde tamamlandı.

İlk gol henüz daha 1. Dakikada Tomas Brecka’nın kendi kalesine atması ile Karagümrük’ün 1-0 öne geçmesine sebep oldu. Maçın ikinci golü 20. Dakikada Karagümrük’ten geldi. Bu sefer Yann Karamoh golü kaydetti.

Maçın üçüncü golü de 27. Dakikada yine Karagümrük’ten geldi. Bu sefer penaltı noktasından gole ulaşan Karagümrük’te golü kaydeden oyuncu Aleksandar Pesic oldu. Maçın ilk yarısında goller havada uçuşuyordu ve karşılaşmanın son golünü de ev sahibi takım kaydetti.

32. dakikada Yusuf Erdoğan takımının tek golünü kaydetti. Skor 3-1 oldu ve maçın ilk yarısı tamamlandı. Maçın ilk yarısında 4 gol birden görüldü ve devre arasına konuk takım Karagümrük üstün bir şekilde gitti.

KASIMPAŞA İKİNCİ YARI TOPARLAYAMADI

Maçın ikinci yarısında başka bir gol pozisyonu olmadı. Kasımpaşa maçı düzeltmek istese de bunu bir türlü başaramadı ve farkı kapatamadı. Maçın sonucunda 9 puanda kalan Kasımpaşa 19. Sıraya geriledi ve tehlike hattında bir basamaka geriledi.