Kasımpaşa Deplasmanda Gazintep FK’ya Yenildi

Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasında Kasımpaşa, 5 Kasım Cuma günü deplasmanda Gaziantep FK’ya konuk oldu. Gaziantep Kalyon Stadyumu’nda oynanan iki takım arasındaki bu mücadeleyi 2 – 0’lık skor ile kaybeden taraf konuk takım Kasımpaşa oldu.

Ev sahibi Gaziantep FK’ya kendi sahasında galibiyeti ve 3 puanı getiren golleri Joao Figueiredo ve Stevan Caulker kaydetti. Bu sonuç ile birlikte kendi sahasında oynadığı maçta rakibi rakibine mağlup olan teknik direktör Erol Bulut yönetimindeki ev sahibi Gaziantep FK, Spor Toto süper Lig’de bu sezon 4. Galibiyetini elde etmiş oldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçı kazanan teknik direktör Hakan Kutlu yönetimindeki konuk takım Kasımpaşa ise SüperSpor Toto Süper Lig’de bu sezon 7. Mağlıbiyetini almış oldu.

Gaziantep FK ve Kasımpaşa Maçının Golleri

Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasında oynanan karşılaşmaya ev sahibi Gaziantep FK, rakibi Kasımpaşa karşısında Günay Güvenç, Ertuğrul Ersoy, Steven Caulker, Djilobodji, Oğuz Ceylan, Toşça, Recep Niyaz, Doğan Erdoğan, Maxim, Muhammet Demir ve Joao Figueiredo 11’i ile başladı.

Diğer yandan konuk takım Kasımpaşa ise rakibi Gaziantep FK karşısında Harun Tekin, Ryan Donk, Bruma, Feyzi Yıldırım, Eren Elmalı, Sadiku, Tranvik, Yusuf Erdoğan, Hajradinovic, Eysseric ve Umut Bozok 11’i ile sahaya çıktı. İki takım arasındaki bu mücadelenin 37. Dakikasında ev sahibi Gaziantep FK, Djilobodji’nin asistinde Joao Fegueiredo’nun attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 0 yaptı.

Mücadelenin ilk yarısında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ilk 45 dakika 1 – 0 sona erdi. Daha sonra maçın 86. Dakikasında ev sahibi Gazitnep FK, Alexander Merkel’in asistinde Stevan Caulker’ın attığı gol ile karşılaşmada skoru 2 – 0 yaptı.

Maçın uzatma anlarında 90+2. Dakikasında ise konuk takım Kasımpaşa’da Valentin Eysseric, maçın hakemi tarafından doğrudan görmüş olduğu kırmızı kart ile oyun dışında kaldı. Mücadelenin kalan dakikalarında her iki takımdan da başka gol sesi çıkmayınca ev sahibi Gaziantep FK, kendi sahasında oynadığı maçta Kasımpaşa’ya 2 – 0 mağlup oldu.

Öte yandan iki takım arasındaki bu mücadelede ev sahibi Gazitnep FK’da Joao Figueiredo; konuk takım Kasımpaşa’da ise Tarkan Serbest, maçın hakemi tarafından sarı kart gören futbolcular oldlar.

Gaziantep FK ve Kasımpaşa’nın Puan Durumu

Spor Toto Süper Lig’in 12. Haftasında oynanan mücadelede kendi sahasında oynadığı maçı kazanan ev sahibi Gaziantep FK, haftayı 3 puan ile kapattı. Böylece ev sahibi Gaziantep FK, Süper Lig’de puanını 15 yaparak on birinci sırada kendisine yer buldu.

Diğer yandan deplasmanda oynadığı maçta rakibine mağlup olan konuk takım Kasımpaşa ise bu hafta puan alamamış oldu. Böylece konuk takım Kasımpaşa, Süper Lig’de 9 puan ile on dokuzuncu sırada kaldı.