İstanbulspor’un Son 5 Haftası

2022- 2023 Süper Lig’inde Kahramanmaraş depreminden kaynaklı 24. haftada ara vermesi sonucunda Süper Lig takımlarını incelemeye aldık. İstanbulspor için genel bir bakış attığımızda 18. sırada yer alıyor. Son 5 haftada ise yükselişe geçen İstanbulspor, 3 galibiyet 2 mağlubiyet ile mücadelelerini tamamlamıştı.

İstanbulspor’un hemen arkasından Ümraniyespor gelmekte. Ümraniyespor ile arasında 7 puan fark olan İstanbulspor’un küme düşme ihtimali şu durumda uzak bir ihtimal olarak gözüküyor.

Süper Lig’deki 19.- 23. Hafta Arası Performansı

Ümraniyespor- İstanbulspor mücadelesinde Ümraniyespor’un ev sahipliğinde gerçekleşti. Ümraniyespor’a verilen penaltı vuruşunu 39 numaralı orta saha oyuncusu Antonio Mrsic kaçırdı. Bu penaltı vuruşundan sonra 30. dakikada İstanbulspor’un 27 numaralı orta saha oyuncusu Valon Ethemi topu ağlarla buluşturarak 1- 0 İstanbulspor öne geçti. İlk yarının kayıp zamanında 45+4. dakikada 57 numaralı orta saha oyuncusu Melih Kabasakal’ın golü ile 2- 0 öne geçilerek ilk yarı bitirildi. 90+7’lik mücadele 2- 0 İstanbulspor’un galibiyeti ile sonuçlandı.

Süper Lig’in 20.haftasındaki İstanbulspor karşılaşması ise Trabzonspor’un sahasında misafir edilmişti. 33. dakikada Trabzonspor’un 61 numaralı orta saha oyuncusu Yusuf Yazıcı topu ağlarla buluşturdu. İkinci yarıya da tüm hızıyla başlayan Trabzonspor, 48. dakikada 3 numaralı defans oyuncusu olan Marc Bartra’nın golü ile 2- 0 öne geçti. Hemen arkasından 51. dakikada 11 numaralı orta saha oyuncusu Anastasios Bakasetas’ın golü ile 3- 0 skor ile arayı açan Trabzonspor, 64. dakikada 4. golünü de atarak maçı bitirdi. 90+5’lik mücadele İstanbulspor’un mağlubiyeti ile evine dönmesine sebep oldu.

İstanbulspor’un 21. haftada evinde ağırladığı Konyaspor mücadelesi ise 10. dakikada İstanbulspor’un 70 numaralı orta saha oyuncusu Jason Lokilo golü ile 1- 0 hale gelmiştir. 18. dakikada ise Konyaspor’un 20 numaralı orta saha oyuncusu Carlos Mane’nin golüyle maç berabere getirilmiştir. İlk yarı bitmeden 32. dakikada 27 numaralı orta saha oyuncusu Valon Ethemi’nin golü ile birlikte İstanbulspor beraberliği bozarak 2- 1 ilk yarıyı bitirdi. İkinci yarıda hücumu arttıran Konyaspor, 52. dakikada 38 numaralı defans oyuncusu Onur Bulut berabere getirdi. Yapılan oyuncu değişikliklerinden sonra 83.dakikada 17 numaralı orta saha oyuncusu Emrah Başsan’ın golü ile bu mücadelede Konyaspor ilk defa öne geçti. 89. dakikada maçın son golünü de 23 numaralı forvet İlhan Parlak’ın topu ağlarla buluşturması ile Konyaspor 4- 2 skor ile maçı sonlandırmıştır.

Süper Lig’in 22. hafta karşılaşması Konyaspor- İstanbulspor mücadelesi oldu. Konyaspor’un ev sahipliği yaptı maçta, 0- 0 süren maç 67. dakikada Konyaspor’un 90 numaralı defans oyuncusu Cebrail Karayel’in kendi kalesine gol atması ile İstanbulspor 1- 0 öne geçmiş oldu. 90+11’lik mücadelede Konyaspor’un oyuncusunun bir şanssızlığı sonucu İstanbulspor 3 puanı alarak evine döndü.

Son Mücadele

Süper Lig ara vermeden önce İstanbulspor’un son oynadığı kendi evinde Alanyaspor’u ağırlamasıyla gerçekleşti. 67. dakikada 27 numaralı orta saha oyuncusu Valon Ethemi’nin beraberliği bozmasıyla maçın seyri değişti. 19 numaralı Alanyaspor’un orta saha oyuncusu Ivan Cavaleiro’nun golüyle beraberlik yakalanmıştı. 77. dakikada İstanbulspor’un Emir Kaan Gültekin’in golüyle beraberlik bozulmuş ve skor 2- 1 hale getirilmiştir. Ligin geri kalanındaki başarısını da yakın merceğe alacağımız İstanbulspor’a başarılar diliyoruz.