Selçuk İnan’ın Otel Değişikliği Hatay’da Hayat Kurtardı

Ülkemizde Kahramanmaraş merkezli peş peşe gelen iki deprem ilki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde olan depremler ‘de Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay ne çok etkilenen yerler oldu.

Deprem felaketinden bölgedeki birçok spor kulübü sezonu kapatıp liglerinden çekilmek zorunda kaldılar.

Süper lig ekiplerinden Hatayspor ile Kasımpaşa ise deprem den 1 gün öncesinde karşı karşıya geldikleri karşılaşma sonrasında Kasımpaşa büyük felaketten son anda kurtulmuş.

Kasımpaşa takımı teknik direktörü Hatay’ lı Selçuk İnan maç öncesinde verdiği kararla takım oyuncularının hayatını kurtardı.

Yeni teknik adam Selçuk İnan karşılaşma öncesinde Hatay’ da takımının kalacağı otelin değiştirilmesini istemesi ile kafile büyük bir faciadan döndü.

Kalacakları Otel Yıkıldı

Kasımpaşa takımı Süper lig’ de 23. Haftada deplasmanda Hatayspor’ a konuk oldular. Karşılaşmayı ev sahibi takım Hatayspor 1 – 0 ‘ lık skor ile kazanarak karşılaşma tamamlanmıştı.

Maç sonrasında her iki takım da kalacakları otellere gidip dinlenmeye geçmişlerdi. Konuk ekip Kasımpaşa Hatay’da ilk olarak kalacakları otel Grand Boğaziçi Otel için anlaşmıştı.

Sonrasında takımın teknik patronu Hatay’ lı Selçuk İnan takımın kalacağı otelin ehir içinde olduğu için takım konsantrasyonu bozmamasını isteyerek takımın başka bir otele geçmesini istedi.

Yönetim ile görüştükten sonra hocayı dinleyerek takımın kaldığı otelin değiştirilmesi gerçekleşti. Hatay’ da şehrin merkezinde Grand Boğaziçi Otel yerine daha önce siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın da kaldığı The Musuem Otel’e rezervasyon yaptırılarak takım halinde büyük bir faciadan dönülmüş oldu.

Deprem gecesi kaldıkları otelde yakalanan Kasımpaşa’ lı futbolcu ve teknik heyet canlarını son anda kurtardılar. Kaldıkları otel ayakta kalırken kendilerini zor dışarı atana futbolcular hemen Hatay’ ı terk ettiler.

Kaldıkları otelden ayrılırken daha önce ayarlanan otelin önünden geçerken otelin yerle bir olduğunu gören Kasımpaşa’ lı oyuncular büyük şaşkınlık içinde Hatay’dan ayrıldılar.

Kasımpaşa kulübü başkanı Mehmet Fatih Saraç deprem sabahı hemen acil bir şekilde ayarladığı özel uçak ile takımını tam zamanında felaketin içinden çekip aldı.

Futbolcular Çok Etkilendi

Süper lig temsilcisi Kasımpaşa depreme kötü yakalanan takım da oyuncuların moral ve motivasyon olarak çok etkilenmiş bir durumda İstanbul’a döndüler.

Depremden kurtulan Kasımpaşa ‘lı oyuncuların takım halinde yakalandıkları deprem sonrasında oyuncularının hepsine psikolojik destek alarak bu zorlu süreçten en kısa zamanda düzelmeleri için destek oluyorlar.

Kasımpaşa deprem sonrasında ilk maçlarını 6 Mart günü kendi sahasında Antalyaspor ile oynayacaklar.

Oyuncularını bir an önce normale döndürmek isteyen teknik heyet ve yönetim tamamen bu psikolojik destek üzerine yoğunlaşmış durumdalar.

İstanbul ekibi Kasımpaşa geride kalan 22 haftada 22 puan toplaya bilirken sezonun geri kalan kısmında düşme hattında kümede kalma mücadelesi içinde olacaklar.