David Pavelka

David Pavelka’dan 114 Maçta %88 Pas İsabeti

Yeni tip koronavirüs salgını küresel etkisini sürdürmeye devam ediyor. Türkiye’nin de ciddi bir mücadele verdiği süreçte, spor müsabakaları ise belirsizlik durumu ile karşı karşıya.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu dönemde geriye kalan maçların tamamlanıp tamamlanmayacağına ilişkin ise ortaya pek çok iddia atılıyor. Türkiye Futbol Federasyonu konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, liglerin en erken Haziran ayı başında başlayabileceğini belirtti. Fakat net bir tarih belirtilmediği için spor kulüpleri ve sporcular son derece ciddi bir belirsizlik durumu ile karşı karşıya geldi.

Antrenmanlarını takım halinde gerçekleştiremeyen sporcular, bu süreçte bireysel olarak çalışmalarını evden yapmayı sürdürüyorlar. Taraftarlar ise futbolu, maçı, stadı ve kulübünü son derece özlemiş durumda.

5 Sezonluk İstatistik Verileri Açıklandı

Süper Lig ekiplerinden Kasımpaşa Spor Kulübü de bu süreçte kadrosundaki oyuncuların istatistik verilerini sık sık taraftar ile paylaşıyor. Resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan lacivert beyazlı kulüp, son olarak David Pavelka için 5 sezonluk istatistiğini paylaştı.

Başarılı oyuncu David Pavelka, 5 sezonluk istatistik verilerinde yer alan bilgilere göre, toplam 114 maçta %88 pas isabeti gerçekleştirerek futboldaki başarısını sayılarla kanıtladı.