Beşiktaş Kasımpaşa’ya Fırsat Tanımadı

Kara Kartal Sahasında Farklı Kazandı

Kara Kartal, Kasımpaşa’yı sahasında konuk ettiği son beş Süper Lig karşılaşmasında rakibine puan kaptırmadı.

Rakibine karşı galibiyet serisini devam ettirmek isteyen siyah-beyazlı ekip bu karşılaşmalardan son dördünü ise rakibine üç gol atarak kazanmayı başardı.

Bu alanda da istatistiğini geliştirmek isteyen Kara Kartal, Süper Lig’de arka arkaya üçüncü galibiyetini alıp çıkışını sürdürmeyi hedefledi.

Kasımpaşa ise şeytanın bacağını kırıp rakibi Beşiktaş’a karşı olan talihsizliğini bozmak istedi.

Süper Lig’de Siyah-beyazlı ekibe en son Kasım 2014’de gol atmayı başaran Kasımpaşa, rakibine karşı üstün gelip ligde arka arkaya galibiyet almanın peşinde.

Süper Lig’in 11. Haftasında sahasında Kasımpaşa’yı ağırlayan Kara Kartal rakibine şans tanımadı ve karşılaşmada 3 gol atarak ile 3 puanı hanesine yazdırmayı bildi.

Kasımpaşa’ya kendi oyununu kabul ettiren siyah-beyazlı ekip 45+3’de rakibinin ağlarını sarsarak devre arasına önde girdi.

Karşılaşmanın 55’inci dakikasında Florent Hadergjonaj’ın tartışmalı pozisyonunun ardından doğrudan kırmızı kart görmesinin ardından Kasımpaşa oyunun kontrolünü tamamen rakibine kaptırdı.

Beşiktaş üstün oyunun koruyarak 68’inci dakikada Atiba Hutchinson ve 75’inci dakikada ise Vicent Aboubakar’ın şık kafa gölüyle skoru 3-0’a taşıdı ve sahasından galip ayrılmayı başardı.

Karşılaşmanın ardından aldığı üç puan ile ligde Beşiktaş 4. sıradaki yerini korurken, Kasımpaşa ise 15 puanda kalarak ligde 6. sırada devam ediyor.

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa “Var Hakeminin Çağıramaması Gerçekten Üzücü”

Süper Lig’in 11. Haftasında Beşiktaş’a 3-0’lık skorla mağlup olan Kasımpaşa teknik direktörü Fuat Çapa, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Fuat Çapa düzenlenen basın toplantısında “Son 2 maçta özellikle baskıyı çok iyi yapıp, geçiş oyununu çok iyi oynuyorlardı. Bunu kırmaya çalıştık.

Çarşamba günü yaşanan durumdan dolayı kafamızdaki kadroyu oynatamadık. Yusuf ve Koita hazır olmamalarına karşın oynamak durumunda kaldılar.

Savunmadaki düzenimizi zorunlu olarak değiştirdik. İlk 10 dakika çok tedirgin oynadık ama sonrasında oyun istediğimiz şekle döndü. Varga’nın sakatlanması, değişiklik yapma zorunluluğu getirdi bize.

İlk yarının son dakikasında yediğimiz gol bize pahalıya mal oldu. Top bizdeyken kaptırdık ve Beşiktaş çabuk çıkıp golü buldu ve devre arasında yapacağımız hamleleri zora soktu bu gol.

İkinci yarıda orta sahayla stoper arasındaki aralığı iyi değerlendirmek istedik. Ama Hadergjonaj’ın gördüğü kırmızı kart bizi oyundan düşürdü.

Görüntülere biraz önce baktım, VAR hakeminin çağırmaması gerçekten üzücü. Tekrar izlediklerinde bu kararın doğru olmadığını göreceklerdir.

Bundan sonraki süreç bizim için zor oldu. Bazı arkadaşların fiziksel olarak hazır olmaması, Beşiktaş’ın işini kolaylaştırdı. 3-1’i yakalayacak bir pozisyonumuz oldu ancak bunu da değerlendiremedik.

Beşiktaş’ı tebrik ederim. Biz artık önümüzdeki maça bakıyoruz. Birkaç arkadaşımız dönecek. Başka bir fire vermezsek, geçtiğimiz sezonki seviyemizi yakalayacağız diye düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.