FUAT ÇAPA “TOP BİZDEYKEN BEŞİKTAŞ’A KAPTIRDIK” DEDİ

Süper Lig’in 11. Haftasında Kasımpaşa, Beşiktaş’ın sahasına konuk olarak 3-0 skorluk mağlubiyet ile geri döndü. Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, maçın ardından yapılan basın toplantısında konuştu.

Çapa: “Son 2 maçta özellikle baskıyı çok iyi yapıp, geçiş oyununu çok iyi oynuyorlardı. Bunu kırmaya çalıştık. Çarşamba günü yaşanan durumdan dolayı kafamızdaki kadroyu oynatamadık.

Yusuf ve Koita hazır olmamalarına karşın oynamak durumunda kaldılar. Savunmadaki düzenimizi zorunlu olarak değiştirdik. İlk 10 dakika çok tedirgin oynadık ama sonrasında oyun istediğimiz şekle döndü.

Varga’nın sakatlanması, değişiklik yapma zorunluluğu getirdi bize. İlk yarının son dakikasında yediğimiz gol bize pahalıya mal oldu.

Top bizdeyken kaptırdık ve Beşiktaş çabuk çıkıp golü buldu ve devre arasında yapacağımız hamleleri zora soktu bu gol. İkinci yarıda orta sahayla stoper arasındaki aralığı iyi değerlendirmek istedik.

Ama Hadergjonaj’ın gördüğü kırmızı kart bizi oyundan düşürdü. Görüntülere biraz önce baktım, VAR hakeminin çağırmaması gerçekten üzücü.

Tekrar izlediklerinde bu kararın doğru olmadığını göreceklerdir. Bundan sonraki süreç bizim için zor oldu. Bazı arkadaşların fiziksel olarak hazır olmaması, Beşiktaş’ın işini kolaylaştırdı.

3-1’i yakalayacak bir pozisyonumuz oldu ancak bunu da değerlendiremedik. Beşiktaş’ı tebrik ederim. Biz artık önümüzdeki maça bakıyoruz. Birkaç arkadaşımız dönecek.

Başka bir fire vermezsek, geçtiğimiz sezonki seviyemizi yakalayacağız diye düşünüyorum” açıklamasını yaptı.

KASIMPAŞA’NIN GOLCÜSÜ KOİTA HÜNERLERİNİ SERGİLEYEMEDİ

Beşiktaş kulübü tarafından listeye alınan ama Lacivert-Beyazlı ekibin Beşiktaş’a vermediği Kasımpaşa golcüsü Fode Koita, Siyah-Beyazlı ekip karşısında etkisiz kaldı.

Tecrübeli oyuncu, tek bir şut bile çekemeden 79. dakikada kenara çekildi.

YUSUF ERDOĞAN BEİN SPORTS’A KONUŞTU

Beşiktaş karşılaşmasını 3-0 kaybeden Kasımpaşa’nın deneyimli oyuncusu Yusuf Erdoğan, karşılaşmadan sonra Bein Sports 1 Kanalına açıklamada bulundu.

Zorlu geçen deplasmanın sonrasında Yusuf Erdoğan: “Taraftar olmasa da Beşiktaş deplasmanının zor olacağını biliyorduk.

Sistem değişikliğiyle maça başladık ama erken sakatlık ve ilk yarının sonunda gelen gol bizi bozdu. Kırmızı karttan sonra da oyundan koptuk. Pandemi herkes gibi bizi de çok etkiledi.” İfadelerini belirtti.