Volkan Babacan ‘ın 7 Haftalık Performansı

Spor Toto Süper Lig’in ilk 7 haftasında Başakşehir’in 34 yaşındaki file bekçisi Volkan Babacan %100 kurtarış oranı ile ilk sırada yer aldı. FBref verilerine göre gerçekleşen araştırmada Başakşehir formasını giymekte olan Volkan Babacan en iyi kaleci olarak zirvede yerini aldı. Kalesine gönderilmiş olan 11 isabetli şutun tamamını kurtarmayı başarırken, turuncu-lacivertli takım Başakşehir’i de hiç gol yemeyen tek takım unvanına başarı ile taşımış oldu.

Volkan Babacan

Volkan Babacan Performansı

A Milli Takım kariyeri de bulunan Volkan Babacan Türkiye’nin en önemli sayılan kalecileri arasında yerini almaktadır. Yeteneklerini ve kalitesini oynamış olduğu takım olan Başakşehir futbol takımında en iyi şekilde sergileyen Volkan Babacan, profesyonel anlamda futbol kariyerine hala devam etmektedir. Çok küçük yaşlardan itibaren futbol hayatına başlayarak kısa süre içerisinde keşfedilen tecrübeli oyuncu, başarısını hala devam ettirmektedir. Tanınan ve bilinen bir isim olması itibari ile birlikte son dönemlerde ayrıca en çok takip edilen ve merak edilen oyuncuların arasında kendisini göstermektedir.

Bu sezon hâlâ görevini sürdürmekte olduğu Başakşehir takımında hiç gol yemeyerek herkesin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştır. Kalesine gönderilen her şutu engelleyerek hiç gol yemeyen takım unvanını da takımına aldırmıştır.

Volkan Babacan Kariyeri

Başarılı file bekçisi Volkan Babacan 11 ağustos 1988 tarihinde Antalya’da dünyaya gelmiştir. Aynı şekilde futbol kariyerine de Antalya’da başlamış olan oyuncu, gençlik dönemini de burada geçirmiştir. Özellikle de hem Başakşehir takımında hem de A milli takımda göstermiş olduğu başarı ile birlikte güçlü kariyerini şu an devam ettirmektedir. Özellikle Başakşehir ile yaşamış olduğu şampiyonluk beraberinde kariyerinde çok önemli bir nokta elde etmiştir. Antalya’da doğarak bu doğrultuda futbol hayatına başlayarak devam ettiren Volkan Babacan daha sonra da İstanbul’a gelmek sureti ile profesyonel anlamda kariyerini sürdürdü ve sürdürmeye de devam ediyor.

Volkan Babacan futbol kariyerine Fenerbahçe’nin altyapısında başlamıştır. Özellikle de 2006-2007 sezonu dönemi içerisinde A takımda kaleci sakatlandığı zaman, ikinci kaleci olarak görev üstlenmiştir. 2008-2009 senelerinde ise Fenerbahçe’nin Türkiye Kupası’ndaki maçlarında kalesini korumuştur. 2010-2011 yıllarında ise Kayseri’ye transferi gerçekleşen Volkan Babacan, sezonun bitmesine son 2 ay kaldığında takımdan ayrılmıştır. Sonrasında Manisaspor’a transfer olmuştur ve 2014 yılına kadar da burada görevini gerçekleşmiştir.

2014-2015 senesinde Başakşehir takımına imza atarak tam 2 sene süresince her lig maçında görev yapmıştır. Bu dönem özellikle de kariyerinin en güçlü dönemlerinin arasında yer almaktadır. Göstermiş olduğu başarılı performansı ile birlikte 2 sene boyunca üst üste Başakşehir Spor Ligi 4. Sırada bitirmiştir. Özellikle 2016 senesinde Abdullah Avcı’nın gelmesi ile beraber vazgeçilmez kaleciler arasına girmiştir. Böylelikle A milli takımın da yeniden vazgeçilmez kalecisi olmuştur. Şu an hala Başakşehir takımının formasını terletirken başarılı kariyerini sürdürmektedir.