Umut Bozok Durdurulamıyor

Bu sezon başında Fransız temsilcisi Le Havre’den satın alma opsiyonlu kiralık olarak transfer edilen Umut Bozok, attığı gollerle Kasımpaşa’yı sırtlamaya devam ediyor. 25 yaşındaki golcü, Göztepe karşısında alınan 3-2’lik kritik galibiyette de rakip fileleri havalandırmayı başarırken attığı bu gol başarılı oyuncuyu gol krallığı sıralamasında zirveye yerleştirdi.

Kral

Sezon başında Galatasaray ile adı anılan Umut Bozok, İstanbul’un bir diğer önemli temsilcisi Kasımpaşa ile anlaşmaya varmıştı. Sezonun ilk yarısında oldukça sıkıntılı günler geçiren ve galibiyet sevincinden çok uzak kalan Kasımpaşa’da buna rağmen Umut Bozok rüzgârı esmişti.

Başarılı oyuncu gol sezileri, son vuruştaki mahareti ve arkadaşlarına yaptığı pas servisleri ile Kasımpaşa hücumunun olmazsa olmaz oyuncusu haline gelmişti. İkinci yarıya girilirken Kasımpaşa’nın hücum hattına yapılan eklemeler Umut Bozok’un sırtındaki yükü hafifletti ancak oyuncunun gol sezileriyle alakalı hiçbir problem yaşanmadı.

Kasımpaşa adına Süper Lig’de kalma hedefini belirleyecek maçlardan biri olarak görülen Göztepe maçında da rakip fileleri havalandırmayı başaran Umut Bozok, attığı bu golle takımına 3 puanı getiren oyunculardan biri olurken aynı zamanda gol krallığı sıralamasında da tepeye yerleşmeyi başardı.

Kasımpaşa formasıyla çıktığı 28’inci lig maçında 13’üncü golünü atan Fransız asıllı Türk oyuncu, 2017/2018’de Fransa Ligue 2’de yaşadığı gol krallığı başarısını bir kez daha yaşamaya oldukça yakın. 13 golle gol krallığı zirvesinin en üst sırasında yer alan Umut Bozok’u Trabzonspor’dan Cornelius, Hatayspor’dan El Kaabi, Karagümrük’ten Pesic ve Beşiktaş’tan Batshuayi takip ediyor.

Transfer Dedikoduları

Umut Bozok’un gösterdiği bu başarılı performans ister istemez rakip takımların da dikkatini çekiyor. Kasımpaşa’nın satın alma opsiyonlu kiralık olarak kadrosuna kattığı oyuncunun bonservisini aldığına dair haberler basına yansımıştı ancak geçtiğimiz gün başka bir haberle Umut Bozok tekrar gündem oldu.

Söz konusu habere göre bu sezon golcüler konusunda oldukça sıkıntı yaşayan Beşiktaş, gelecek sezon Umut Bozok’u kadrosuna katmak istediği isimler arasına aldı. Başarılı golcünün Kasımpaşa’da gösterdiği performanstan etkilenen Siyah Beyazlı yöneticiler, sezon sonuna kalmadan Fransa tarafı ve Umut Bozok ile görüşmeye geçmeyi planlıyor.

Bununla birlikte Umut Bozok’un transfer sezonunun ilk başlarında adının anıldığı Galatasaray’a derin bir tutku duyduğu biliniyor. Bu durumun başarılı golcünün Galatasaray’dan gelebilecek herhangi bir teklifi beklemeye neden olabileceğine dair düşünceler var.

Ancak profesyonel futbolun içerisinde o takımı tutmak gibi bir gereklilik söz konusu değil ve Umut Bozok gittiği her takımda rakip fileleri rahatlıkla havalandırabilecek meziyetlere sahip bir golcü. Sezon başından bu yana Kasımpaşa’yı bir şekilde ligin içinde tutan oyuncuların başında gelen Umut Bozok’un neredeyse 2 maçta 1 gol attığı ve gelecek sezon daha da daralacak yabancı kuralına takılmadığı düşünüldüğünde birçok takım tarafından isteneceğini tahmin etmek zor değil.

Pek tabii ilk olarak Umut’un bu sezon hedeflerini tamamlaması ve Kasımpaşa’yı taşımaya devam etmesi gerekiyor.