Umut Bozok Milli Takıma Göz Kırpıyor

Kasımpaşa, Spor Toto Süper Lig’de teknik direktörü Sami Uğurlu ile yakaladığı çıkışı devam ettirirken kaptan köşkünde Umut Bozok var.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun yaz transfer döneminde Fransa’nın FC Lorient takımından Kasımpaşa Spor Kulübü kadrosuna dahil edilen yetenekli forvet oyuncusu, gösterdiği performansla parmak ısırtıyor.

Şu ana kadar lacivert beyazlı Kasımpaşa formasını 26 kez terleten Umut Bozok, yaptığı 6 asist ve attığı 12 gol ile toplamda 18 gole doğrudan etki etti.

Bu 26 maçın 3’ünün Ziraat Türkiye Kupası olduğunu söylemeliyiz. Ancak Umut, Ziraat Türkiye Kupası’nda sadece 1 asiste imza atabilmişti. Yani onun katkısının ve istatistiklerinin daha büyük çoğunluğu çok daha zor bir kulvar olan Spor Toto Süper Lig’de geldi

Başarılı forvet oyuncusu 12 gol 5 asistle, Spor Toto Süper Lig’deki bütün oyuncular arasında en çok direkt gol katkısı veren oyuncu olmayı başardı.

Elbette Umut Bozok’un bu performansı sadece kulübü Kasımpaşa için değil Türk futbolu için de çok önemliydi.

Umut Bozok Milli Formaya Yaklaşıyor

Başarılı forvetimiz Umut’un performansıyla Türkiye Milli Futbol Takımı’na göz kırptığı bir süredir konuşuluyor.

Türkiye Milli Futbol Takımı’nın son yıllarda en çok sıkıntısını çektiği mevki forvet mevkisi. Belirli bir yaşı geçmiş olan Burak Yılmaz, sürekli sakatlıklarla boğuşan Cenk Tosun, bir türlü istenilen patlamayı yapamayan Enes Ünal ve kanat mı yoksa forvet mi karar verilemeyen Kenan Karaman o mevkide denenen oyuncular.

Fransa’nın Losc Lille takımında kariyerini başarıyla sürdüren Burak Yılmaz dışında, A milli takım forveti için herkesi tatmin eden bir isim son yıllarda ön plana çıkmadı.

İşte tam böyle bir atmosferde Umut Bozok’un Spor Toto Süper Lig’de göstermiş olduğu üstün performans, onun A milli futbol takımının formasını giymesi gerektiğine dair var olan görüşlerin seviyesini iyiden iyiye üste çıkardı.

Türkiye Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü olan Alman Stefan Kuntz da Umut Bozok’un Kasımpaşa Spor Kulübü ile sergilediği bu üstün performansa kayıtsız kalamadı.

İddialara göre başarılı golcümüzü yakından takip eden Alman teknik direktör Stefan Kuntz, Mart ayında oynanacak Portekiz ve eğer zorlu rakibi elemeyi başarırsak İtalya maçlarında Umut’u kadroya dahil edecek.

Umut Bozok Genç Milli Oldu

umut bozok

Umut Bozok ilk olarak Türkiye Milli Futbol Takımları formasını sene 2012’de, Hakan Tecimer önderliğindeki Türkiye U-17 takımında giydi.

Türkiye U-17 ile 5 maça çıkan oyuncumuz attığı 3 gol ile milli takım havuzunu oluşturan teknik direktörlerin dikkatini çekmiş ve Kasım 2013’te bu kez Türkiye U-18 Milli Futbol Takımı’na davet edilmişti.

Orada çıktığı 1 maçın ardından uzun bir ara verdi.

Tam 3 yıl milli formadan uzak kalan Umut’u tekrar milli takım havuzuna dahil eden isim ise teknik direktör Abdullah Ercan olmuştu.

21 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde 3 maçta görev yapan forvetimiz beklentilerin altında kalmış ve o günden sonra havuzda çok düşünülmemişti.