Sergen Yalçın Adım Adım Trabzonspor’a Doğru Gidiyor

Bordo mavili takım Trabzonspor 2022 – 2023 sezonunda tabiri caizse bir kabus yaşıyor. Zirve yarışında bir hayli geriye düşen Trabzonspor Avrupa kupalarına katılma şansını mucizelere bıraktı. Buna ek olarak, başkan Ahmet Ağaoğlu ve teknik direktör Abdullah Avcı’nın istifaları da camiayı sarstı. Yeni başkan Ertuğrul Doğan takımı sezon sonuna kadar yardımcı antrenör Orhan Ak’ın çalıştıracağını açıkladı. Fakat, Orhan Ak; Kayserispor ve Ankaragücü yenilgilerinin ardından görevinden istifa etti. Trabzonsporlu taraftarların aklında tek bir soru var. Takımı kim çalıştıracak?

Yönetim Sergen Yalçın ile Çalışmak İstiyor

Ertuğrul Doğan istifa eden Orhan Ak’ın ardından vakit kaybetmeden yönetimi toplayarak yeni teknik direktörün kim olacağını belirlemeye çalıştı. Dört isim ön plana çıkıyor. Son olarak Beşiktaş’ı çalıştıran ve siyah beyazlı takım ile Süper Lig şampiyonluğu yaşayan Sergen Yalçın en çok istenen isim! Konyaspor ile güzel başarılar elde eden İlhan Palut da alternatiflerden birisi! Kayserispor ile harika bir sezon geçiren Çağdaş Atan ve Adana Demirspor’un İtalyan teknik direktörü Vincenzo Montella da diğer seçenekler arasında yer alıyorlar. Ancak, Çağdaş Atan ve Vincenzo Montella’nın kulüpleri ile olan sözleşmeleri devam ediyor. Bu yüzden, bu iki ismin Trabzonspor’un başına geçmesi en azından şimdilik imkansız gibi gözüküyor.

Sergen Yalçın’ı başta Konyaspor olmak üzere çok sayıda Süper Lig kulübünün de istediği biliniyordu. Fakat, Yalçın kendisine ulaşan tekliflerin büyük bir kısmını kabul etmedi. Deneyimli teknik adam yönetimin ve başkanın kim olduğuyla yakından ilgileniyor. Bir başka deyişle, sorun yaşaması muhtemel kişilerle çalışmak istemiyor. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Sergen Yalçın Beşiktaş’ı çalıştırdığı dönemde başkan Ahmet Nur Çebi ile de sorun yaşamıştı. Hatta, şampiyonluk ile sona eren 2020 – 2021 sezonunun ardından sözleşmesini yenilemeyeceği dahi iddia edilmişti.

Sergen Yalçın şartlar uygun olduğu takdirde Trabzonspor’u çalıştırabilir. Deneyimli teknik adam Beşiktaş’ın ardından böylesine büyük bir camiada yer almayı isteyecektir. Ancak, henüz ciddi bir görüşme olmadığını da söylemeliyiz.

Kasımpaşa Maçında Takımın Başında İhsan Gündüz Derelioğlu Olacak

Bordo mavili takım Süper Lig’in 28. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak. 8 Nisan 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maçın başlama saati 20.30! Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda oynanacak olan maçta Trabzonspor’un başında bir diğer yardımcı antrenör İhsan Gündüz Derelioğlu olacak.

Trabzonspor’un Kasımpaşa maçından üç puan ile ayrılması şart! Aksi takdirde, daha da alt sıralara gerileyeceği aşikar! Güncel tarih itibariyle yedinci sırada yer alan Trabzonspor’un Kasımpaşa maçına nasıl bir ilk 11 ile başlayacağı da merak konusu! Kalede Uğurcan, defansta Bruno Peres, Bartra, Denswil ve Eren, merkez orta sahada Siopis ve Bakasetas, ileri üçlüde Visca, Abdülkadir ve Trezeguet, ileride de Maxi Gomez şans bulabilir.