Arda Güler İspanyol Ekibinin Takibinde

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler için İspanya’dan sürpriz bir iddia gündeme geldi.

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olarak gösterilen 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler her geçen gün Avrupa kulüplerinin daha yakından takip ettiği bir isim olarak gündeme geliyor.

18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler bu sezon sarı lacivertli forma ile göstermiş olduğu etkileyici performansı sonrasında birçok Avrupa kulübünün takibine de olan genç oyuncu için iddialar peş peşe gelmeye başladı.

Gen oyucu için ilk önce İspanyol devi Real Madrid haberleri ortaya çıkarken son olarak ise Barcelona 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler ‘i transfer listesine aldığı ortaya çıktı.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ de ki performansı ile dikkat çeken 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler A Milli takım’ a kadar yükselerek adından söz ettirmeye devam ediyor.

Fenerbahçe Sezon Sonu Arda Güler’i Kadroda Zor Tutar

Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biri olarak gösterilen 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler bu sezon ki performansı ile Avrupa kulüplerinin transfer listesine girmeyi başardı.

Sarı laciverti forma ile gösterdiği etkili performansı sonrasında A Milli takıma kadar yükselen genç isim sezon sonun da Fenerbahçe’ de kalması bir hayli zor olacak.

18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler için Avrupa devi kulüplerin özellikle İspanyol ekipleri Real Madrid ile Barcelona genç yıldız için karşı karşıya gelmiş durumdalar.

Her iki İspanyol devi kulübün Real Madrid ile Barcelona’ nın Arda Güler için merakları olduğunu sarı lacivertli takım Fenerbahçe’nin hemen hemen her maçı Avrupalı devlerin gözlemcileri tarafından takip edildi.

İspanyol kulüplerinin yanın da genç yıldızı Arda Güler için İtalyan kulüplerinde takibinde olduğu biliniyor.

Sezon sonunda bazı Avrupa kulüplerinin Fenerbahçe‘nin kapısını resmi teklifle çalması beklenirken İspanyol ekibi Barcelona bu transfer de elini çabuk tutmak istiyorlar.

İspanyol ekibi Barcelona bu transfer mali açıdan da sıkıntılı günler geçirdikleri için daha çok genç isimler ile gelecek sezon kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ise 18 yaşındaki genç yıldızı Arda Güler için transferde kapıyı en az 20 Milyon Euro ve sonraki satısından da kar payı istiyor olacaklar.

Sarı Lacivertli Forma İle Bu Sezon Ne Yaptı?

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘nin genç yıldızı Arda Güler bu sezon fazla şans bulamamış olsa da sahada süre aldığı dakikalar da takımı adına en doğru işi yapan oldu.

Bu sezon 11 lig maçında 281’ dakikada süre alan Arda Güler 2 gol katkısı ile takımına desek oldu.  Bu sezon sarı laciverti forma ile daha çok Avrupa Liginde süre alırken 1 gol 1 asistlik performansı ile de orada takımın da en dikkat çeken isimlerden oldu.