Ricardo Quaresma

Ricardo Quaresma Beşiktaş’a Haber Gönderdi

Süper Lig’de potadan düşme tehlikesi ile karşı karşıya olan Kasımpaşa Spor Kulübü ekibinde, Ricardo Quaresma ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Lacivert beyazlı ekibin başarılı oyuncusu, eski kulübü Beşiktaş’a haber gönderdi. 36 yaşındaki tecrübeli futbolcunun, kariyerini siyah beyazlı takımda sonlandırmak istediği öğrenildi.

Kasımpaşa Spor Kulübü’nde forma terleten Portekizli futbolcu Ricardo Quaresma, eski kulübü Porto’ya gitmek istese de, sporcunun transferi gerçekleşmedi. Süper Lig’de Beşiktaş ekibinde de forma terleten Q7, şimdi ise Kara Kartal’a haber gönderdi.

Quaresma ile 2010 yılında tanışmış olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 2013 yılına kadar başarılı sporcuyu kadrosunda tutmuştu. Sonrasında siyah beyazlı kulüpten olaylı bir şekilde ayrılan Portekizli oyuncu, Al-Ahli ekibine transfer olmuş ve Birleşik Arap Emirlikleri temsilcisinin ardından Porto’da 2 dönem geçirmişti.

1 Sezon Sonra Futbola Veda Edecek

2015 yılında Beşiktaş ile tekrar yolları kesişen kanat mevki oyuncusu, 2019-2020 sezon başlangıcında ise tekrardan olaylı olarak gönderildi.

Fikret Ortam yönetimi sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle Kasımpaşa Spor Kulübü’ne transfer olan oyuncu, tekrardan siyah beyazlı takım için harekete geçti. Ahmet Nur Çebi’nin yönetimin başına gelmesi ile Kara Kartal ekibine dönmek isteyen Q7, menajeri aracılığıyla kulübe haber gönderdi. Sporcunun futbol kariyerine Beşiktaş’ta son vermek istediği öğrenildi.

Güncel Yazılar