Kerem Demirbay Galatasaray’a Yakın!

Sarı kırmızılı takım Galatasaray, yeni sezonda bir kez daha şampiyonluk yaşamak istiyor. Okan Buruk, yönetimden merkez orta saha, forvet ve yedek forvet transferlerinin bir an önce tamamlanmasını istedi. Takdir edersiniz ki, Süper Lig’de mücadele eden takımların ilk 11’lerinde en az üç yerli futbolcuya yer vermeleri gerekiyor. Galatasaray, yerli oyuncu konusunda sıkıntı yaşıyor. Yönetim, söz konusu sorunu çözmek adına alternatif isimler ile ilgilenmeye başladı. O isimlerden birisi de Kerem Demirbay!

30 Yaşındaki Futbolcu Galatasaray’a Gelmek İstiyor

Kerem Demirbay, hali hazırda Bundesliga ekiplerinden Bayer Leverkusen’de forma giyiyor. Oyuncunun bu kulüp ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Kerem Demirbay, Bayer Leverkusen’de eskisi kadar forma şansı bulamıyor. Bu durum, oyuncuyu arayışlara itti. Düzenli olarak ilk 11’de forma giyebileceği bir takıma gitmek isteyen Kerem Demirbay, Galatasaray’ın kendisiyle ilgilenmesinden dolayı bir hayli mutlu! Bilhassa Galatasaray’ın önümüzdeki sezon UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında yer alma ihtimali, Kerem Demirbay’ın ilgisini çeken detaylardan birisi! Sonuç olarak, Kerem Demirbay’ın Galatasaray’da oynamaya fazlasıyla sıcak baktığını dile getirebiliriz.

Galatasaray, 30 yaşındaki oyuncuyu kadrosuna katmak için geçtiğimiz günlerde Bayer Leverkusen’in kapısını çaldı. Almanlara bonservis olarak 2 milyon Euro teklif edildi. Bayer Leverkusen, 5 milyon Euro istedi. Taraflar arasındaki görüşmelerin ardından 3.5 milyon Euro’da anlaşıldı. Ufak pürüzler de ortadan kaldırıldığı takdirde oyuncunun en kısa sürede Galatasaray’a imza atacağını dile getirebiliriz.

Kerem Demirbay Galatasaray’a Büyük Katkıda Bulunabilir

3 Temmuz 1993 tarihinde dünyaya gelen Kerem Demirbay; merkez orta saha, ön libero ve on numara pozisyonlarında forma giyebiliyor. Oyuncunun Bayer Leverkusen ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2024 tarihinde sona erecek. Kerem Demirbay’ın güncel Transfermarkt değeri 6 milyon Euro!

30 yaşındaki oyuncu, geçtiğimiz sezon Bayer Leverkusen forması ile Bundesliga’da 25 maçta görev yaptı. Söz konusu maçlarda sahada bin 545 dakika kaldı. Bu maçların 17’sine ilk 11’de başlarken sekiz maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Eski sezonlara kıyasla sahada daha az kaldı. Yine de güzel performansını dört gol ve üç asist ile süslediğini söyleyebiliriz. Deneyimli oyuncu, geçtiğimiz sezon diğer kulvarlar ile birlikte toplam 36 maçta forma şansı buldu. Bu maçlarda sahada 2 bin 113 dakika kaldı. Beş gol ve üç asist ile takımına olabilecek en güzel şekilde katkıda bulundu.

Kerem Demirbay, iyi bir merkez orta sahada olması gereken tüm özellikleri bünyesinde bulunduruyor. Her şeyden önce, çok iyi bir pasör olduğunu söyleyelim! Tarz olarak Sergio Oliveira’ya benziyor. Hatta, bu oyuncuya kıyasla daha iyi bir şutör! Defansif açıdan kötü bir oyuncu değil! Geriden top çıkarma konusunda başarılı! Galatasaray, bu oyuncuyu transfer ettiği takdirde orta saha sorununu kökten çözebilir.