Kasımpaşa’nın Savunmacısına Tanıdık Talip

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında oldukça etkili bir futbol ortaya koyan Kasımpaşa, Milli Takım arasının sonlanmasından sonra oynayacağı Gaziantep FK maçının hazırlıklarına devam ediyor. Lacivert Beyazlı takımın sezon içerisinde gösterdiği performans sayesinde oyuncularına talip olan takımların sayısı artarken bu bağlamda son takımın Beşiktaş olduğu iddia ediliyor. Valerien İsmael ile teknik direktörlük konusunda el sıkışan Beşiktaş, Fransız hocanın eski öğrencisi olan Jeffrey Bruma’yı talep etmesi sonrasında Kasımpaşa ile görüşmelere başlamak için kolları sıvadı.

Eski Hoca

Bu sezon Süper Lig’de çok etkili işler ortaya koyan Kasımpaşa’da son 3 haftada alınan 3 galibiyet kümede kalma yolunda oldukça değerliydi ve takıma moral verdi.

Sezonun ikinci yarısında Sami Uğurlu yönetiminde ligin en başarılı takımlarından biri haline gelen Lacivert Beyazlıların bu performansı, oyunculara talip olan takımların da artmasına yardımcı oldu. Umut Bozok, Eren Elmalı, Doğucan Haspolat gibi yerli oyuncuların yanı sıra yabancı oyuncular da diğer takımların dikkatini çekiyor.

Yabancı oyunculardan birisi de Jeffrey Bruma olarak öne çıkıyor. Sezon başında Alman temsilcisi Wolfsburg’dan bedelsiz olarak transfer edilen 30 yaşındaki Hollandalı savunmacıya talip olan takımsa Beşiktaş.

Geçtiğimiz hafta içerisinde yeni teknik direktörü Valerien İsmael’i açıklayan Siyah Beyazlı takım, Fransız teknik adamın 3-4-3 sistemine uygun oyuncuları önermesi sonrasında harekete geçti. Savunma konusunda bir güncellemeye gitmesi beklenen Beşiktaş’ta İsmael’in yönetime önerdiği ilk isimse eski oyuncusu olan Kasımpaşalı Jeffrey Bruma oldu.

Bu durum Beşiktaş’ın da hoşuna gitti. Süper Lig’den tanıdık bir oyuncu olması ve Kasımpaşa ile Beşiktaş arasındaki iyi ilişkiler Siyah Beyazlılarda Bruma’ya olan ilginin artmasını sağladı. 2023 yılının Haziran ayında sözleşmesi bitecek oyuncuyla alakalı olarak teklif yapmaya hazırlanan Beşiktaş, Kasımpaşa yönetiminden oyuncunun transferi adına kolaylık isteyecek.

Şahane Özgeçmiş

Bununla birlikte Jeffrey Bruma’nın uzun bir süredir sakatlıklarla boğuştuğunu dile getirmekte fayda var. 30 yaşındaki tecrübeli oyuncu bu sezon 12 maçta oynadıktan sonra ağır bir sakatlık geçirdi ve uzun bir süreden bu yana formadan uzak kaldı.

Bunun dışında Kasımpaşa savunmasının en önemli isimlerinden biri olan Jeffrey Bruma’nın özgeçmişine bakıldığı zaman oldukça önemli takımların formasını terlettiği görülüyor. Hollandalı oyuncu ülkesinin Milli Takım formasını terlettiği gibi Chelsea, Leicester, Hamburg, Schalke, Wolfsburg, Mainz gibi kulüplerde görev yaptı.

Bu bağlamda oldukça önemli bir isim olan Jeffrey Bruma’nın 775 bin Euro piyasa değerine sahip olduğunu dile getirmek gerek.

1.89 boyundaki kule savunmacı aynı zamanda sağ bekte de forma giyebiliyor. Bu bağlamda Valerien İsmael’in üçlü savunma formatında sağ savunmacı olarak görev yapabileceğini düşünmek yanlış olmaz.

Kasımpaşa, bundan öncesinde 3 Büyük takımın tekliflerini değerlendirirken daha yapıcı olacağını açıklamıştı. Bakalım Beşiktaş ile Jeffrey Bruma konusundaki görüşmeler nasıl devam edecek?