Kasımpaşa Nisan’da Kader Maçlarında

Spor Toto Süper Lig’de Mart 2022 fikstürünü çok iyi geçen Kasımpaşa, başarılı çizgisini devam ettirmek için Nisan 2022 maçlarını gözüne kestirdi.

Teknik direktör Sami Uğurlu’yu takımın başına getirdikten sonra oldukça önemli puanlar alıp bir anda çehresini değiştiren lacivert beyazlı takımımız, küme düşme hattından çıkıp aradaki farkı da açmıştı.

Her ne kadar Şubat 2022’de üst üste puan kayıplarıyla önceden kazanılan krediler tüketilse de Mart 2022’de gelen 9 puan tüm bu kötü havayı dağıtmaya yetti.

Geldiğimiz noktada Spor Toto Süper Lig puan durumunda 30 maçta kazandığı 38 puanla 13’üncü sırada bulunan takımımız, teknik direktör Sami Uğurlu önderliğinde bu puan baremini yukarıya çekmeyi hedefliyor.

Kasımpaşa Gözünü Bu Maçlara Dikti

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun uzun maratonunda son düzlüğe girilirken, Nisan 2022 fikstürü belki de tüm takımların sezon sonunda bulunacakları yeri doğrudan doğruya etkileyecek.

Teknik direktör Sami Uğurlu ve ekibi de işte bu bilinçle Nisan 2022 fikstürüne çok ciddi şekilde hazırlandı. Spor Toto Süper Lig’e verilen milli takım arasında çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren lacivert beyazlı takımın en büyük avantajı ise Mart 2022 fikstüründe heybeye konulan puanlar idi.

Bu puanlar hem takımımızı küme düşme hattından yeteri kadar uzaklaştırdı hem de oyuncularımıza ve camiamıza büyük moral aşıladı.

Nisan 2022 fikstüründe bunun da etkisiyle önüne çok daha güvenli bakan Kasımpaşa, zorlu maçlarda hata payını en aza indirip güvenli limanda Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nu bitirmek istiyor.

Nisan Fikstüründe Karşımızda Kimler Olacak

kasımpaşa

Spor Toto Süper Lig’de Nisan 2022 fikstüründeki ilk rakip İstanbul’da Gaziantep FK olacak. Teknik direktörlüğünü Erol Bulut’un üstlendiği Gaziantep FK, şu ana kadar Spor Toto Süper Lig’in iç sahadaki en başarılı takımlarından biri oldu.

Evindeki başarısını deplasmanlarda sergileyemeyen takım, bu grafiğiyle birlikte Spor Toto Süper Lig’de geride kalan 30 haftada 40 puan topladı ve Kasımpaşa’nın bir basamak üstünde yer aldı.

Bu maçtan sonra teknik direktör Sami Uğurlu ve öğrencileri, İstanbul’un bir başka temsilcisi Vava Cars Fatih Karagümrük ile karşı karşıya gelecekler. Teknik direktör Volkan Demirel’in çalıştırdığı Karagümrük ekibiyle yapılacak maç 9 Nisan 2022’de oynanacak.

Kasımpaşa’nın bir sonraki rakibiyse Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performansla üst sıraların abonesi olan Adana Demirspor.

Kadrosunda bulunan önemli oyuncularıyla birlikte başarılı bir grafik çizen Adana Demirspor, an itibariyle Spor Toto Süper Lig’in 5’inci basamağında yer alması bakımından zorlu bir rakip gibi gözüküyor.

Bu maçın ardından belki de çok daha zorlu bir fikstür lacivert beyazlı takımımızı bekliyor. Zira Nisan 2022’nin son 2 haftası, Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk yaşamış 2 takıma karşı olacak.

Bunların ilki 25 Nisan 2022’deki Beşiktaş deplasmanında oynanacak. Diğeri ise 30 Nisan 2022’de İstanbul Başakşehir’e karşı Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu’nda başlayacak.